Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse

  Koupě

  1. 9. 2021 17:02 Zakladatel vlákna: Robert Ichman
  Dobrý den, dá se ještě koupit Benátčan? Nebo ta dárková krabička s více druhý česneku? Děkuji, nějak jsem to asi zaspal, nestihl. V nabídce jsem to neviděl
  3. 9. 2021 15:16 Jan Kozák ml.
  Stále platí, co je uvedené na stránce, na které jste zjistil, že je česnek vyprodaný. Tedy je vyprodaný, možná se některé odrůdy do nabídky vrátí v průběhu září. A pokud na to chcete být upozorněn, vyplňte prosím na té stránce svou e-mailovou adresu.
  7. 9. 2021 22:09 Vítězslav Dotzauer
  Pane Novák plně chápu Váš smazaný příspěvek,jelikož se zde můžeme bavit o česneku od A do B- bohužel dál už to není možné(pravidla diskuse).Lehce chápu Kozákovi(celou rodinu) ale tento web se stal bohudík nadčasovým středoevropským portálem probírajícím současnou problematiku pěstování všeho různého česneku v zemích Českých,Moravských a Slezkých+celé Slovensko.Asi víme komu za to,za ty léta děkovat,ale mnozí by uvítali se zde bavit o všem.Je to jen návrh.Děkuji a prosím o podpoření souhlasu se zde bavit i o jiných odrůdach a o všem co nás trápí.
  7. 9. 2021 23:33 Jan Kozák ml.
  Pane Dotzauere, příspěvek odkazoval na člověka, který vydělával na tom, že falšoval náš produkt. To není konkurence, to je prachobyčejný podvodník parazitující na naší práci. Možná jste nesprávně odhadl, co v tom příspěvku bylo…
  9. 9. 2021 22:21 Vítězslav Dotzauer
  Dobrý den pane Kozáku Jane ml.
  asi tušíte ,žě si myslím ,že víte ,že já vím ,že  Vy víte ,že nemám  křišťalovou kouli abych plně tušil o čem byl smazaný článek!
  Nechci zabřehnout do nebe nebo pekla
   se osočujících záležitostí.
  Tento podvodník nebyl první a asi né poslední kdo se pokouší vydělat na Vašem jméně a potudroucí práci.Jeho jméno a fotka by mě moc zajímala.Ale pokud nemáte dost důkazů k jeho činnosti tak je to jen tvrzení proti tvrzení.Důkazy se na dálku budou dost špatně prokazovat ale pokud by jste na tomto webu oslovil veřejnost k podmětnému prošetření tohoto podvodníka tak je velice možné ,že uspějete!Nesmíte to vzdát! Je to ve Vašem zájmu.Nejsem advokát abych Vám poradil.V Americe by to bylo poškození dobrého jména firmy a cca 10 mil USD odškodnění .Ale držím palce ve Vašem boji.Je to Váš boj.Přeji úspěšný boj a tohoto člověka zašlapejte 100 cm nebo hlouběji,raději hlouběji.Ale nenápadně-raději potmě.A tuto radu nemáte od mě!Asi od úplně někoho jiného.Je to myšleno obrazně.Nebo polopatisticky?
  10. 9. 2021 9:40 Jan Kozák ml.
  Promiňte, ale tato debata je absurdní od okamžiku, kdy jste se ztotožnil s příspěvkem, který jste ani nečetl. To ukazuje důvod, proč je tato diskuse moderovaná – chceme, aby se tu lidé vyjadřovali k tématu.

  Váš boj proti omezování diskuse je docela mimo. Za letošní rok bylo v diskusi skryto 8 příspěvků. Jeden byl odkaz na podvodníka, druhý opilecké plácání. Zbylých 6 byly pouhé duplicity a špatně zařazené příspěvky. Ty vznikají tak, že si tazatel nevšimne (nebo zapomene), že se na danou věc už ptal, nebo dotaz přidá znovu, aby se domohl odpovědi. Takové příspěvky mažeme proto, aby se případné odpovědi a upřesnění zobrazily u jednoho z těchto dotazů a nedělily se mezi oba, což diskusi pro čtenáře znepřehledňuje.
  13. 9. 2021 21:08 Vítězslav Dotzauer
  Děkuji.Doufám v lepší zítřky.
  3. 9. 2021 19:36 Novák Ladislav
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  Prosím o identifikáciu

  31. 8. 2021 21:18 Zakladatel vlákna: Angelika Sedikova
  Dobrý deň, p.Kozak prosím o identifikáciu choroby? 1.fotka cesnak po rozkrojeni, mal by to byť dukat, 2. Zvonku malinké sem tam škvrny.3. šupka zostáva žltá, zapácha,4.cesnak vyzerá zvonku veľmi zdravo ale odspodu hnedé fľaky. Ďakujem veľmi pekne. Mala som aj inú odrodu na tej nebadať žiadne chyby.
  RozkrojenyŠkvrnyOdspoduPodpucie
  1. 9. 2021 7:43 Jan Kozák
  Ne vždy se dá podle fotek choroba identifikovat. Z fotek není zřejmé, jestli jste fotila jedinou cibuli nebo více. Nemusí se jednat jen o jeden problém.
  Ale zkuste se zeptat u firmy Moravoseed, možná Vám lépe poradí. Dukát je jejich odrůda.
  2. 9. 2021 17:02 Angelika Sedikova
  Pán Kozák je tu pravdepodobnosť že by to bola biela hniloba?
  4. 9. 2021 11:46 Jan Kozák
  Tak tu určitě vylučuji.

  Semena česneku

  30. 8. 2021 13:34 Zakladatel vlákna: Vaclav Kavka
  Několik pozorování ohledně letošního vývoje semen česneku.
  Dobrá zpráva do dalších let je, že horší podmínky než letos už asi nemohou nastat.
  Špatné zprávy jsou, že pravidelné noční teploty kolem 10°C a vůbec letošní počasí jako celek pokusu nepřejí.
  Zvlášť za špatných podmínek se ukazuje, že pro výživu květů a plodů je důležitá tloušťka stvolu (čím větší tím lepší) a díky tomu se letos ukazují nejlépe Havrany. Naopak Slavin jako nejpozdější z odrůd sotva otevírá květy a letos se tedy moc pokusu neúčastní.
  Prokázala se význačnost Mirky - zkusil jsem skupinu odrůd skupiny Rocambole (velké pacibulky, silně kroucený stvol,...) a jako jediná drží dobře květy a snaží se  vyvíjet plody.
  Zajímavostí je několik "mutantů" Slavinu - podobnou věc jsem viděl na jedné rostlině už předloni - vybledlost květenství, přehnaný dlouživý růst konců. jako by tu zapracovala nějaká hormonální anomálie.

  Několik obrázků.
  česnekčesnekčesnekčesnekčesnekčesnek

  predaj do SR

  29. 8. 2021 20:50 Zakladatel vlákna: Patrik Rapavy
  Dobry den,

  byvam na  Slovensku. Som zahradkar a rad by som si objednal sadbu z niektorych vasich kvalitnych odrod. Ako mam postupovat, mate zastupenie aj v SR?

  Vdaka vopred za odpoved
  30. 8. 2021 10:13 Jan Kozák ml.
  Na Slovensku máme výhradní zastoupení na www.k-cesnak.sk. Jde o zcela samostatný subjekt.

  sadba Havran

  28. 8. 2021 8:56 Zakladatel vlákna: Jirka Boček
  Dobrý den chtěl bych se vás zeptat, jestli máte  česnek na sadbu  Havran ,jsme vašimi odběrateli a dotazovali jsme se v červenci až bude Havran na prodej že dáte vědět zatím jsem žádnou zprávu nedostal .děkuji za odpovědˇ Jirka Boček
  Zařazeno: Prodej česneku
  28. 8. 2021 12:47 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Bočku. Vaši zprávu bohužel neevidujeme, na e-maily se snažíme odpovídat rychle. Odrůda Havran se od vyprodání v červenci do nabídky nevrátila.

  ZELENÉ HNOJENÍ

  27. 8. 2021 19:54 Zakladatel vlákna: pavel kovář
  Dobrý den pane Kozák je dobré před výsadbou česneku vyset pelušku jako zelené hnojení?
  28. 8. 2021 7:21 Jan Kozák
  Určitě to není špatné. Ale uvážíte-li, že by se zelené hnojení mělo zaorat (nebo zarýt) do poloviny září, tak už to letos nemá cenu.

  Konec vlnovníka v Čechách

  24. 8. 2021 21:41 Zakladatel vlákna: Vítězslav Dotzauer
  Dobrý den konečně je zde receptůra jak zatočit s vlnovníkem.Od dílerky vysavačů Rainbow paní Vojtíškový mám receptůru jak na ty roztoče v madracích a to i na vlnovníka v česneku.30 sekund plného podtlaku a 5 až 10 sec. uvolnění podtlaku.A toto 5x opakovat.Polovinu sadbového česneku chci mořit v Sulce max.15 min. a zbytek nemořit jen ošetřovat v podtlaku co 15 dní.Letos to bylo dost neprůkazné ale nepaličák neošetřený v Sulce mi dost narostl až 110 g v cibuli.V Sulce mořit 2 hod. považuji za max. dobu a to již ubližující česneku.Nebo se pletu?
  Poprosil bych o odborný názor z míst nejodbornějších.Děkuji.

  sadba česneku

  23. 8. 2021 15:06 Zakladatel vlákna: Petr Vodička
  Dobrý den, objeví se ještě prosím na e-shopu k dispozici další druhy česneku k pěstování nebo jsou nenabízené odrůdy již vyprodané? Šlo by mi především o Anton a Lukan. Děkuji za odpověď. 
  25. 8. 2021 20:38 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, je možné, že se vyprodané odrůdy do nabídky vrátí, ale pokud máte zájem o větší množství, raději zvolte z aktuálně dostupných odrůd, protože pokud se nějaká odrůda vrátí, bude jí jen trochu.

  Mirka odrůda

  22. 8. 2021 18:11 Zakladatel vlákna: Josef Vejlupek
  Zdravím, najde se někdo, kdo poskytne půl až kilo odrůdy Mirka na sadbu?Nebo jinou odrůdu s velkými pacibulkami. Pište prosím na ***, předem děkuji 

  nevzešlá svazenka

  22. 8. 2021 18:00 Zakladatel vlákna: josef zdvořák
  Možná hloupá otázka ,po sklizeném česneku jsem chtěl dát svazenku na přilepšení pro další plodiny nevzešla snad ani jedna.Osivo zakoupeno  v Banhausu zaseto se zapravením do půdy .Co jsem udělal špatně nebo bylo osivo s nulovou klíčivostí?Díky  za odpověd.
  22. 8. 2021 22:43 Vítězslav Dotzauer
  Dobrý den pane Zdvořak příčin může být  více -málo vody,hluboké zapracování a nebo něco v půdě.Doporučení zalít a modlit se.Případně přečíst dobu zasetí na obalu té svazenky.JE SUCHO.
  23. 8. 2021 3:13 josef zdvořák
  Díky za názor taktéž špekuluji co to způsobilo,to sucho se mi nezdá letos tady není navíc jsem stále zaléval,hloubka klasika zapravení hráběma.Už jsem to vzdal a přesel hořčicí ta po třech dnech již leze jsou ideální podmínky-teplo,každý den voda.Stále se domnívám že ta klíčivost je nejpravděpodobnější protože nevzešla ani jedna což je divné.Ale děkuji za odpověd příště si udělám test na klíčivost.Díky.

  Vakuovani česneku

  19. 8. 2021 8:38 Zakladatel vlákna: Jaromír Vlček
  Dobrý den. Tuším, že jako pěstitelé dlouhodobé skladováni nepotřebujete, ale snad máte zařízeni, kterým v labaku hledáte ty malé potvorky co škodí při skladovaní. Prodejci nabizejí k spotřebě vakuovaný česnek. Domnívam se, že vákum by vlnovník nepřežil (také jiná fauna). 
  Druhý dotaz je na dusikaté vápno. Nemáte skusenosti s produktem na desinfekci před sadbou?
  21. 8. 2021 20:26 Jan Kozák
  Už nad tím špekuluju tři dny. Opravdové vakuum zabíjí všechno živé, s výjimkou nějakých želvušek a nějakých mikroorganismů. Určitě by nepřežil ani česnek. Pokud však budete mít na mysli vakuovačky, které pouze vysají vzduch ze sáčku, tak ty nezahubí vůbec nic. Vakuovaný česnek jsem v obchodě neviděl; možná proto, že neobrážím všechny obchody.
  Ale druhý dotaz jsem nepochopil, omlouvám se.

  Vylehčení půdy

  19. 8. 2021 8:08 Zakladatel vlákna: Zdeněk Mácha
  Dobrý den. Pane Ing. Kozáku, měl bych na Vás dotaz, jaký písek použít na vylehčení půdy. Bude lepší říční, nebo kopaný písek? Mám tu až skoro jílovitou půdu. Děkuji Vám za odpověd´. 
  19. 8. 2021 19:28 Jan Kozák
  Aby se vylehčila těžká půda pískem, muselo by ho být víc než 50 % objemu. Těžká půda obsahuje převahu jílovitých částic, t.j. částic menších než 0,01 mm. Naproti tomu písek je složen z částic větších než 0,05 mm. Na vylehčení těžké půdy jsou potřeba prachové částice, tedy frakce mezi pískem a jílem, a to je spraš neboli prachové částice. Jíl s pískem vytvoří podobnou hmotu jako je beton, pouze nebude tak tvrdá. Na Vysoké škole zemědělské v Brně, vyznamenané Řádem práce, jsme se v polovině sedmdesátých let učili, že nejlepším materiálem na vylehčení těžkých půd je popílek. V té době se však ještě nemluvilo o nebezpečí těžkých kovů; často popílek obsahuje kadmium nebo arzén.
  Těžkou půdu můžete spolehlivě vylehčovat dřevným popelem nebo organickou hmotou. Obojí se musí doplňovat, aby byl efekt dlouhodobý.

  Vápnění půdy

  18. 8. 2021 14:29 Zakladatel vlákna: Jaroslav Zagora
  Dobrý den pane Kozáku, chci se zeptat,jestli je vhodné před výsadbou česneku posypat půdu hašeným vápnem a v jakém množství. Děkuji za odpověď.
  Jaroslav
  18. 8. 2021 19:16 Jan Kozák
  Těžká otázka. Záleží na tom, jakou má Vaše zahrada půdní reakci, tedy pH. Kyselé deště, které kdysi přímo nutily k vápnění, už zdaleka nejsou tak kyselé. Půda se okyseluje i některými průmyslovými hnojivy, jinými zase alkalizuje.  Může se okyselovat i špatným kompostem. V posledních letech (a už je jich dost) se vápní velmi málo a často je to už ke škodě. Tož si z toho vyberte. (Já bych z toho dvakrát chytrý nebyl.)
  20. 8. 2021 10:28 Vaclav Kavka
  Protože vyšší ph půdy je u nás typicky způsobeno obsahem vápence, tak buď můžete znát své podloží nebo zkuste ocet, jestli vyšumí.
  Většinou samozřejmě nevyšumí, potom můžete zkusit kus záhonu posypat drcenými skořápkami vajec. Jsou tvořeny snadno rozpustným vápencem. Pokud je tam uvidíte ještě na jaře, tak nemáte moc kyselou půdu. Pokud během několika měsíců zmizí, můžete dosypávat popel, vápenec, atd. Až do míry, kdy ty skořápky vydrží déle.
  Samozřejmě existuje ještě věc zvaná rozbor půdy.

  Odrůda Havran

  17. 8. 2021 10:17 Zakladatel vlákna: Josef Hájek
  Je možné ještě objednat sadbu odrůdy Havran - cca 8 cibulí? Děkuji za odpověď. Hájek
  17. 8. 2021 10:41 Jan Kozák ml.
  Je možné si objednat ty produkty, které jsou v nabídce v e-shopu. Jiné nelze objednat žádným způsobem.
  Máte-li zájem o velkostroužkovou odrůdu, z dostupných vám mohu doporučit Havel nebo Bjetin, který se po aktualizaci odhadů sklizně vrátil do nabídky.

  Dotaz

  17. 8. 2021 10:09 Zakladatel vlákna: Karel Kalaš
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  < Novější2526272829Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne