Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse

  Dotaz je možné přidat po přihlášení.

  Houbomilka česneková

  Včera 18:56 Zakladatel vlákna: Vojtěch Svatoš
  Dobrý den pane Kozáku,
  prosím Vás o radu. Kdy aplikovat insekticid proti houbomilce? Popřípadě co preferujete, v článku ze Zemědělce jsem se dočetl že je dobrý Spintor, takže bych dal bud Spintor sólo, nebo Spintor + Karate. Popřípadě můžete poradit nějaké jiné přípravky. Děkuji za odpověď.
  Včera 19:50 Jan Kozák
  S přípravkem SpinTor nemáme vlastní zkušenosti, takže nedovedu posoudit. Teď se oteplilo, takže termín aplikace je právě nyní. Ale ještě poznámka: ve druhé polovině devadesátých let se stala houbomilka česneková velkým problémem při pěstování česneku; v posledních letech hodně ustoupila, proto vždy doporučuji si zjistit, jestli se v dané lokalitě vyskytuje, ať se nestříká zbytečně.

  Napadené skladované palice

  19. 3. 9:53 Zakladatel vlákna: Petr Toufar
  Dobrý den, na skladovaném česneku se objevil problém - viz fotografie. Původně byly palice z loňské sklizně v dobrém stavu. Nyní je vždy část stroužků v palicích nepoužitelná, část je v pořádku. Můžete mi prosím poradit, jak se tomuto problému příště vyhnout?
  Ukázka problémové palice
  19. 3. 19:43 Jan Kozák
  Stroužky jsou vysáty vlnovníkem česnekovým. Obrana proti němu je problematická. Skladovat v suchu,  na vzduchu, v co nejchladnějším místě. Mírné mrazy česnek nepoškozují.

  Fúzavka cesnaková?

  17. 3. 14:51 Zakladatel vlákna: Milos Chalachan
  Dobrý deň, jedná sa o Fúzavku cesnakovú?
  fúzavka?fuzavkafúzavkafúzavka
  19. 3. 19:48 Jan Kozák
  Po několikáté obrázky prohlížím a nejsem si jistý. Zkuste to porovnat s tímto: https://www.google.cz/search?q=Suillia+lurida&tbm=isch&sout=1&gws_rd=cr&dcr=0&ei=j-uHWqHqJsK0kwWdvLTADQ

  Česnek neklíčí

  14. 3. 16:25 Zakladatel vlákna: Luboš Pospíšil
  Dobrý den, asi čtvrtina stroužků na podzim zasazených neklíčí. Namořeno sulkou 2 hod. Ostatní vypadají pěkně. Je možný že se tam schoval vlnovník? Odrůda Rusinka a Janko. Děkuji Pospíšil.   Namořeno až těsně před sázením na konci listopadu.
  záhonřezřezřez
  15. 3. 8:48 Jan Kozák
  Myslím si, že by mohlo jít o nějakou fyziologickou poruchu, ale musím se ještě poradit. Každopádně bude moje odpověď ještě doplněna.
  15. 3. 8:56 Luboš Pospíšil
  Kdyby bylo třeba jiné foto jiného stroužku tak to rád vykopnu a nafotím .Děkuji
  15. 3. 16:51 Jan Kozák
  Vaše fotky jsou dobré, problém je dobře rozpoznatelný.
  19. 3. 11:03 Jozef Sisak
  Podobne to vyzera aj u mna v zahrade / Bardejov /  s Rusinkou ale ťažku hlavu si z  toho nerobim lebo je to novinka ktora sa musi najprv aklimatizovať . Poznam to aj keď sa cesnaku intenzívne venujem len par rokov . Ta ista sadba u ineho pestovateľa / Michalovce / ma 100% kličivosť . Extrem bol keď som po 2 sezonach vyradil neznamu odrodu z pestovania ziskanu od suseda ale u mna neprosperovala . Treba vydržať a dať odrode aj viac sezon aby dokazala svoje kvality .

  Zasazený stroužek neklíčí

  13. 3. 20:51 Zakladatel vlákna: Josef Jílek
  Dobrý den, zasazený stroužek vytvořil bohaté kořeny, je úplně zdravý ale neklíčí. Loni 2 %, nyní 20 %. Sadba opakovaná z vlastní sklizně, moření Sulkou. Proč neklíčí? Je možné poznat, který stroužek bude klíčit?
  14. 3. 11:47 Jan Kozák
  Najít příčinu problému v tomto krátkém textu nedovedu. Bylo by třeba stroužky nařezat podélně i příčně a zkontrolovat vegetační vrchol.

  Lze rozsadit?

  11. 3. 17:52 Zakladatel vlákna: Věra Kšírová
  Na záhoně mi rostou shluky česneku, jako bych vysadila celou palici. Může to být nesklizený česnek z loňska? Lze to rozsadit? Nějak si nemohu uvědomit, jak jsem to vytvořila. Pěstitelé doufám prominou..
  FotoDoto
  11. 3. 18:51 Jan Kozák
  Skutečně je to výsledek vysazené celé cibule. Rozsadit lze. Samozřejmě se snažte, abyste co nejméně poškodila kořeny.

  houbomilka

  11. 3. 17:30 Zakladatel vlákna: Libor Baloušek
  Dobrý den pane Kozák,
  Letos je to počasí nějaký divný, ptám se tedy kdy mohu česnek zbavit netkané textilie?
  11. 3. 18:48 Jan Kozák
  Moc nespěchejte. Mělo by být takových deset čtrnáct dní pěkné jarní počasí, aby se mouchy spolehlivě vykladly. Pokud byste však potřeboval předtím česnek vyvláčet, textilii sundáte a zase vrátíte.

  Hrách- předplodina

  10. 3. 6:45 Zakladatel vlákna: Jiří S.
  Dobrý den, že nemáte dobré zkušenosti s hrachem jako předplodinou jsem se dočet. Vzhledem ale ke stáří přispěvku (rok 2010) jsem se chtěl zeptat, jestli stále platí, nebo zda jste se setkal s opačným názorem. Letošní sázení mi vychází právě po hrachu. Děkuji.JS
  10. 3. 20:00 Jan Kozák
  Výborná otázka a děkuji za ni. Stále mám resty  s úpravou textů na našem webu, tak jsem se podíval, jestli tuto informaci o hrachu tam stále máme. Skutečně jsem se mnohokrát setkal s tím opačným názorem, tak jsem už docela dávno došel k názoru, že problém s hrachem coby předplodinou se týkal konkrétní lokality a nelze ho zevšeobecňovat. Hrachu se tedy nemusíte bát.

  Přání česnekářkám

  8. 3. 14:23 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Buďte zdrávy, krásné dámy, 
  k Vašemu dnešnímu svátku Vám posílám pomyslnou kytičku sněženek (máme totiž za okny jemně bílo právě od sněženek) a jsem  rád, že jste. Jste nositelkami krásy, lásky, tepla a něhy. S Vámi je svět lepší a krásnější. A přeji Vám hlavně hodně  lásky.
  11. 3. 18:08 Věra Kšírová
  To je milé přání:) 
  Vám přeji, ať vám nadšení vydrží. Hodně pomáháte.

  DASA 23-14

  5. 3. 21:37 Zakladatel vlákna: Pavel Rouha
  Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor přihnojení česneku hnojivem DASA s obsahem 23 % N, 14 % S. Zajímá mne, zda by mohl mít na růst pozitivní vliv obsah síry nebo je lepší se držet osvědčeného ledku.
  Děkuji
  6. 3. 19:28 Jan Kozák
  Toto hnojivo pro přihnojení můžete použít. Dal bych ho hned na začátku, ale přidal bych k němu ještě trochu ledku vápenatého (asi tak půl kila na ar), z něhož podle mého předpokladu si česnek vezme dusík dřív.
  6. 3. 20:08 Pavel Rouha
  Dobrý den, děkuji. Ještě prosím v jaké dávce a opakování? Děkuji 
  7. 3. 8:22 Jan Kozák
  Jednorázově kilo na ar bez opakování.
  7. 3. 22:21 Pavel Rouha
  Děkuji za odpověď. Následně po 3 týdnech přihnojit ledkem vápenatým v dávce 100 kg/ha? Respektive nevím, zda je tento plán přihnojování správný. Plán hnojení: 5q/ha vápno, DASA 23-14: 100 kg/ha + LAV 15: 50 kg/ha, LAV 15: 100 kg/ha, LAV 15: 100kg/ha, 5% roztok močoviny: 4x. Vychází mi to na 70 kg N/ha. Není to moc? Děkuji
  8. 3. 14:21 Jan Kozák
  Ledek vápenatý (označuje se LV, označení LAV přísluší ledku amonnému s vápencem) už neopakujte. Do aplikace močoviny bude v půdě dusíku dost.

  Houbomilka

  27. 2. 10:02 Zakladatel vlákna: Jiří S.
  Dobrý den, měl bych ještě dotaz k houbomilce- stříkám ji pravidělně každý rok, ale převážně z důvodnu osobního klidu.. nejsem si jistý, zda se v okolí objevuje či nikoli. Podle sousedů v okolí s ní nikdo nebojuje, ale spíše si myslím, že jí nekodáží dostatečně poznat. Proto jsem letos postříkal cca 70% záhonu, pokud by se na 30% houmobilka neprojevila,příští rok bych postřik nynechal. Je tato úvaha správná? Znamí mi říkal, že nakladené vajíčka jsou viděl jako bílý povlak za  listech- je to možné, nebo vajíčka nejsou okem vidět?.A poslední dotaz- postřik jsme aplikoval minulý týden ( Karate Zeon) Doporučíte postřik po 14 dnech opakovat? Děkuji. S pozdravem.JS
  27. 2. 19:31 Jan Kozák
  Vaše úvaha je dobrá, postřik opakujte až se dostatečně oteplí; podle současné doby to do čtrnácti dní nebude. Houbomilka klade vajíčka po jednom k rostlině na úrovni povrchu půdy, někdy si vajíčko ještě musí počkat, až česnek vypíchá. Případný bílý povlak na listech nemá s houbomilkou nic společného.
  3. 3. 9:36 Jiří S.
  Děkuji za odpověď. Oteplení chápu správně jakmile dosáhnout alepoň 2-3 dny po sobě pocitové teplty min 10°C? Děkuji,JS
  6. 3. 19:18 Jan Kozák
  Na pocitovou teplotu bych nehleděl, spíš bych se podíval na teploměr.

  Cesnek

  25. 2. 14:33 Zakladatel vlákna: Vladimír Juřík
  Prosím o radu.při dnešní kontrole česneku jsem se zhrouzil. Na podzim jsem sadil cesnek na dvakrát.ten první 180ks neleze a zkoušel jsem vyhrabat 5ks a je bílý a asi zhnily. A tan druhý 80ks se už radkuje. Sázel jsem svoji sadbu a moril v Sulce. Záhon je jeden  a sazeno3dny od sebe. Sazim asi 15roku pořád stejně. Nejhorší je to ze už nemám žádnou sadbu.Paličak
  27. 2. 19:24 Jan Kozák
  Těžká otázka. Jediné, co mě napadá, je dlouhé moření v Sulce u první části.

  Houbomilka

  21. 2. 9:53 Zakladatel vlákna: Jiří S.
  Dobrý den,
  tento týdne budou atakovat teploty 10°C, česnek je zatím venku z cca 30% a jen špičky. Je dobré i přesto aplikovat postřik? Děkuji za radu..JS.
  21. 2. 11:22 Vítězslav Dotzauer
  Dobrý den-chci se přidat k dotazu.Vítr 8 až 16 m/s.
  Teplota 11,5°C ale pocitová teplota je 5°C.V tak silném větru postřik nelze provádět.Předpokládám,že houbomilka reaguje na pocitovou teplotu-ta na teploměru jí nezajímá.Počkat až přestane foukat pod 0,2m/s a provést postřik?
  21. 2. 19:32 Jan Kozák
  Pokud jsou ve Vaší oblasti problémy s houbomilkou, pak by asi byl zítra vhodný čas na postřik. Foukat by už snad nemělo.
  21. 2. 20:38 Vítězslav Dotzauer
  Karate zakoupeno a jelikož zde není doporučení na česnek,tak zvažují 6ml Karate na 8 litrů na 200m2.Asi tak?Děkuji.
  Ps:reagují na Vaší poznámku  5.2.2023.
  Bláto a Blato mají něco společného-celou kostru nosorožce v Národním muzeu v Praze.Uvíznul v Blatě v blátě.
  21. 2. 22:23 Zdeněk Mácha
  Když bylo Karate ještě registrováno na houbomilku, tak se ho dávalo 3ml na 6l vody na 100m2.
  27. 2. 19:45 Vítězslav Dotzauer
  Děkuji ale šel jsem do kompromisu
  6ml Karate/10 litrů vody/200 m2.
  Postříkano 2x(asi 30 cm krok je hodně) a zbylo i brátruv česnek.
  Dva dny po 15 minutách v největší teplotě kolem 12°C jsem pečlivě sledoval nějaký nálet na políčku. 
  Ani muška.Možná houbomilka čeká na lepší počasý.Jen komáři se rojili u tůjí.
  22. 2. 8:21 Jan Kozák ml.
  To by mohl doplnit nějaký kolemjdoucí entomolog. Předpokládal bych, že pokud houbomilka registruje něco jako pocitovou teplotu, stejně ji nejspíš vnímá úplně jinak než člověk.

  CHOROBY ČESNEKU,

  15. 2. 7:30 Zakladatel vlákna: PETR PALÁČEK
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  Jarní hnojení

  13. 2. 9:37 Zakladatel vlákna: Jiří S.
  Dobrý den, 
  Uvádíte, že první jarní hnojení je vhodné v době viditelného růstu- je vhodné hned, jakmile se o první česnek začne vypichovat (hádám za 14 dnů, jelikož sem tam už je některý vidět, takže předpokládám, že s prvnímy teplými dny ho bude zbytek následovat) nebo počkat cca měsíc, než bude mít cca 5cm? Hnojení je myšleno LV 15 %. A v čem je prosím rozdíl v hnojení Yaramila complex, které doporučujete aplikovat ještě v předjaří? Děkuji za vysvětlení. S pozdravem,JS. 
  13. 2. 10:21 Jan Kozák
  Ono se správný termín dost těžko popisuje, když není možné využít fyzikální jednotky. Z Moravy si pamatuji výraz "očihleďa". A právě když mladý česnek očihleďa roste, je správný termín aplikace ledku vápenatého(LV 15; 15,5 % N). Není to tedy v době vypichování špiček. ale když rostliny viditelně narůstají. V případě použití hnojiva Yaramila complex je vhodná aplikace trochu dřív, hned jak se dá vjet di pole nebo vstoupit do zahrady. Toto hnojivo se použije při potřebě dodat česneku i další živiny, kterých je v půdě malá zásoba.
  13. 2. 11:06 Jiří S.
  Děkuji za odpověď. Před výsadbou jsem hnojit celeritem. Nyní mám ještě v plánu přihnojit síranem amonným (bývalá louka) Je vhodné síran aplikovat co nejříve, nebo aplikovat až s LV 15%? Předpokládám správně, že kombinace Yaramilla complex a následně síranu amonného je nadbytečná ?Velice děkuji za odpověď. 
  14. 2. 19:12 Jan Kozák
  Pokud to pro Vás není organizačně náročné, dejte síran dříve. Yaramila complex bych vynechal.
  15. 2. 16:53 Jiří S.
  Děkuji, aplikovat hned jak to počasí dovolí, nebo počkat do cca koncem února?Děkuji
  15. 2. 19:31 Jan Kozák
  Hoďte to tam hned, jak to půjde.
  20. 2. 17:43 Jiří Strnad
  Má smysl dat Yara Milu teď, když začíná být půda pochozí, ale zároveň se čeká ještě mráz a sníh? Pokud to nedám teď, tak si myslím že až tak v polovině března a to už bych dal zase rád trošku ledku. Děkuji 
  20. 2. 19:15 Jan Kozák
  Ano, Yaramila complex dejte už teď.

  Cesnek do tinktury

  10. 2. 15:24 Zakladatel vlákna: Vladimír Říha
  Dobry den. Poradil by jste odrudu silneho cesneku vhodneho do tinktury ? Zasilate pouze sazenice, nebo muzu u vas objednat i to, co doporucite ? Diky moc za info a hezky den. 
  11. 2. 8:03 Jan Kozák ml.
  Mezi nejostřejší odrůdy patří Rusinka (v prodeji teprve od loňska), Havel a Havran. Chuť je ovlivněna nejen odrůdou, ale i ročníkem a stanovištěm; může se tak stát, že pěstiteli vyjde každý rok pořadí podle ostrosti trošku jinak.
  My prodáváme pouze sadbu. Konzumní česnek neposíláme. V tuto chvíli ho seženete stěží. Většina českých pěstitelů česnek vyprodá na konci léta nebo začátku podzimu.

  Změna PH

  9. 2. 11:35 Zakladatel vlákna: Pavel Rouha
  Dobrý den. 
  Je možné něčím změnit pH půdy, když mám česnek zasázen? Mám obavu, že jsem za hraniční hodnotou kyselosti.
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den. 
  Pavel Rouha 
  9. 2. 19:29 Jan Kozák
  Něco udělat můžete. Na povrch teď hodíte mletý vápenec, možná lépe vápenec dolomitický, začátkem vegetace ho zavláčíte. Jarní přihnojení ledkem vápenatým taky trochu pomůže.

  CHOROBY ČESNEKU

  4. 2. 8:26 Zakladatel vlákna: PETR PALÁČEK
  DĚKUJI ZA RYCHLOU ODPOVĚĎ,ALE STÁLE MI NENÍ JASNÉ,ZDA UŽ JSEM SI TEN VLNOVNÍK ČESNEKOVÝ PŘINESL ZE ZAHRADY,NEBO JE NAPADEN AŽ U MĚ DOMA,NEBOŤ LISTY NA ZAHRADĚ POŠKOZENY NEBYLY V PRŮBĚHU VEGETACE. O MECHANICKÉM POŠKOZENÍ NEMŮŽE BÝT ŘEČ,POKUD JE MI ZNÁMO U TĚCH 3KS,KTERÉ ZMIŃUJETE,TY OSTATNÍ JSOU ZATÍM MATNÉ,DO STÁDIA HNILOBY BY SE DOSTALY ČASEM TAKY SI MYSLÍM.
  DÍKY ZA DOVYSVĚTLENÍ.
  20. 2. 19:23 Jan Kozák
  Kde došlo k napadení se zpětně zjistit nedá. I když je rostlina napadena během vegetace, je to většinou bez viditelných příznaků. Vlnovník stroužky vysává až do úplného vyschnutí, není primární příčinou "hnití".

  CHOROBY ČESNEKU

  3. 2. 9:28 Zakladatel vlákna: PETR PALÁČEK
  DOBRÝ DEN p.KOZÁKU,
  PORAĎTE MI PROSÍM,CO SE STALO MÉMU ČESNEKU,ZDA JE TO ŠPATNÝM USKLADNĚNÍM,NEBO JSEM SI PROBLÉM PŘINESL ZE ZAHRADY?
  VŽDY MÁM ČESNEK NA TŘECH MÍSTECH,JEDEN VENKU V POLYSTYRÉNU,UŽ JE ZKONZUMOVÁN,DRUHÝ V KUMBÁLE VEDLE KOUPELNY VE VZDUŠNÉ SIŤCE OD BRAMBOR, TŘETÍ V KAMENINOVÉ NÁDOBĚ VIZ FOTO V KUCHYNI,TEN JE BEZ PROBLÉMŮ DOSUD.TEN V KUMBÁLE DO VÁNOC V POŘÁDKU,DNES JSEM CELÝ ZBYTEK CCA 15HLAVIC VYHODIL,PALICE ZMĚKLY,BARVA MATNÁ A DÁLE VIZ FOTO.ZAJÍMAVÉ,ŽE I KDYŽ JSEM DAL ČESNEK DVĚMA LIDEM,TOTO SE JIM NESTALO.CO JE TEDY ŠPATNĚ DLE VÁS?NEMOŘÍM NIKDY UPOZORŇUJI,LONI JSEM ČESNEK MĚL SNAD POMALU AŽ DO SKLIZNĚ.
  DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.
  CHOROBA ČESNEKUCHOROBA ČESNEKU
  3. 2. 13:36 Jan Kozák
  Pokud budu brát slovní popis, tak to vypadá na působení vlnovníka česnekového. Na fotce jsou tři stroužky plesnivé; jestli takových nebylo víc, dá se předpokládat prvotní příčina v mechanickém poškození. Že byl poškozen vlnovníkem pouze česnek v kumbále a v kuchyni je v pořádku. může být důsledkem vlivu prostředí v keramice (samozřejmě taky nemusí). Vycházím z jedné své zkušenosti, kdy jsem cibule po podzimní výstavě nechal v papírových sáčcích v bedně pod střechou. Zatímco česnek v jiné bedně volně ložený vykazoval poškození, v papírových sáčcích zůstal ve výstavním stavu a mohl jsem se s ním v dubnu hrdě reprezentovat na potravinářské akci. Následujícího roku jsem si to chtěl ověřit, ale bylo to fiasko. Pravdou však je, že druhým rokem byly použity sáčky od jiného výrobce z jiného papíru.

  Předčasný růst

  17. 1. 8:46 Zakladatel vlákna: Libor Kostka
  Dobrý den p.Kozáku,po teplém začátku roku mi česnek předčasně vzešel.Sadil jsem Vaši sadbu Dukát a Havel v půlce listopadu v nadm. výšce 250m.Jak velké mrazy výhonky česneku/cca 3 cm/ vydrží bez poškození?Mám zakrýt netkanou textilií?
  Děkuji za odpověď.
  18. 1. 7:36 Libuše Hráčková
  Dobrý den. Zlínský kraj, sazeno v druhé půli listopadu, zatím neleze. 
  Bohužel je stále mokro. Mám obavy jestli česnek nezačne hnít ještě v zemi a když ne a vyroste, tak jak to bude s houbovýma choroba atd. Příšerné počasí.   Pěkný deštivý. Liba 
  18. 1. 21:15 Radek Bohmalský
  Dobrý večer,tak tímto s p.Kozákama končím,protože tohle už nemá obdoby.Kde jaký příspěvek  smazaný,aniž by porušoval pravidla.
  18. 1. 21:50 Zdeněk Mácha
  Dobrý večer. Váš příspěvek byl smazán kvůli tomu, že v něm bylo uvedeno jméno konkurenční firmy. Toto je v pravidlech diskuse: Nezmiňujte v příspěvcích konkrétní konkurenční firmy.
  29. 1. 21:01 Vítězslav Dotzauer
  Mokro je asi všude a proto raději jsem provedl povrchový postřik Sulkou 4%..
  Až sleze sních zopakuji a dám Rizocore.
  Ale to už nesmí mrznout!!
  Mmmoc vody není dobré.
  4. 2. 0:26 Vítězslav Dotzauer
  Netuším kdy naposledy bylo takové mokro. Jen aby to k něčemu bylo.
  Lehce prohrábáno
  5. 2. 15:49 Jan Kozák
  Jak se tak dívám, hotové blato.
  18. 1. 8:03 Radek Bohmalský
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  18. 1. 10:05 Jan Kozák
  I vyrašený česnek snáší běžné mrazy bez poškození. Zakrytí by mělo smysl pouze při déletrvajících holomrazech přesahujících mínus dvacet stupňů. A to by utrpěl i česnek nevyrašený. Ale že by se mělo opakovat počasí roku 2012, je velmi málo pravděpodobné.
  18. 1. 12:26 Květoslava Jiřičková
  Děkuji za odpověď pane Kozák, uvidíme jak poroste,mám zasazeno ve vyvýšených záhonech asi 80 cm nad zemí,loni rostl krásně i když neměl velké palice. Ať se Vám  stále daří,hezký den přeji.

  Mulčovanie cesnaku

  12. 1. 20:41 Zakladatel vlákna: Ján Ševc
  Dobrý večer prajem ! Aké máte skúsenosti s mulčovaním cesnaku slamou alebo senom ? Nezvyšuje sa pri pestovaní v mulči výskyt hubových chorôb, napr. skleróciovej hniloby ? Mulč dávate hneď po zasadení alebo až na jar po vzídení cesnaku ? Ďakujem.  Prajem priaznivé počasie a bohatú zdravú úrodu. :)
  12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne