Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Odrůda Jovan Zpět na diskusi

  Česnek

  8. 11. 2019 4:27 Zakladatel vlákna: Pavel Dohnal
  Děkuji velice pánům Kozákům za pro mě velmi užitečné informace. Pane Jane, dvacátou sezónu jedu. Pořád dělám chyby. Víc než třicet odrůd jsem zkusil, málo co se dá. Před rokem jsem Vám do Buchlovic dovezl asi půlkilový vzorek. Vy jste měl speciální otázky, jak vypadají listy a hlavně pacibulky.... Pak jste mi řekl, že je to pravděpodobně krajová odrůda Jovanu. Vím a chápu, jak jmenujete své odrůdy, podle dětí. Jovan - Jan (že slovinštiny). Můj česnek je ale starší, než Váš Honza. . Jsem velký trouba, že se věnuji velkpostroužkovým ozimým - Jovan, Havran, Havel,mrzí mě že letos nemám " super" Bjetin. A přiznávám amatérismus: ještě nikdy jsem se za dvacet let neodvážil jít do nepaličáku. 
  8. 11. 2019 7:24 Jan Kozák
  Já "jedu" víc než dvacet sezón a také dělám pořád chyby. U toho Jovanu jde o nedorozumění. Jovan byl vyšlechtěn z krajové odrůdy, která se v dané oblasti pěstovala mnohem dříve, než jsem se pustil do šlechtění, dokonce mnohem dříve, než jsem přišel na svět. A tento  materiál se i nadále pěstuje a pravděpodobně ho máte i Vy.

  Zber

  1. 7. 2016 17:11 Zakladatel vlákna: Michal gmitro

  česnek Jovan

  20. 7. 2013 10:26 Zakladatel vlákna: Josef Modrlák
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda budete mít letos k dispozici sadbový česnek Jovan. Už jednou jsem ho od Vás kupoval a měl jsem s ním nejlepší zkušenost.
  Josef Modrlák
  20. 7. 2013 21:16 Jan Kozák
  V současné době je v nabídce pro maloodběratele už jenom odrůda Bjetin. Nějaký Jovan budeme mít také v září u nás v Poběžovicích, ale pokud to máte daleko, tak počkejte na příští rok a objednávejte dříve. Jovan byl v nabídce skoro do konce června.

  vhodná odrůda

  23. 5. 2012 15:55 Zakladatel vlákna: Dana Procházková
  Dobrý den pane Kozáku. Obracím se na Vás s prosbou, jako spoustu dalších pěstitelů i nás postihla letošní katastrofa na loňské výsadbě ozimého česneku. Pěstuji ho jenom pro vlastní potřebu a celkem úspěšně ( až na letošní zimu ). Bohužel nevím jméno pěstované odrůdy, byl to paličák s velkými, 4-5 stroužky,s mírně fialovou slupkou. Letos mi ze 150 kusů sadby přežilo 30 kusů. Chtěla jsem se zeptat, jaká ozimá odrůda je nejvhodnější k pěstování v nadm. v. 220mnm, půda je u nás černá, vápenitá. A zda a kdy si ji můžu u Vás objednat ? Předem děkuji za Vaši odpověď a chválím Vaše stránky, jsem ráda, že jsem je našla a myslím, že pomáháte spoustě lidem, což je velmi chválihodné. Zdravím a přeji krásný den Dana
  23. 5. 2012 21:14 Jan Kozák
  Pravděpodobně pěstujete odrůdu Jovan. Bohužel v letošním roce Vám už se žádnou odrůdou nejsme schopni vyhovět. Ve Vašich podmínkách by neměl být problém se žádnou odrůdou, vždy však doporučuji vyzkoušet jich víc a ta nejvhodnější se Vám ukáže.
  23. 5. 2012 22:28 Dana Procházková
  Moc děkuji za tak rychlou odpověď. Obávám se, že sehnat sadbu bude letos asi veliký problém.
  Zdravím Dana

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne