Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Odrůda Anin Zpět na diskusi

  Anin versus Anin II

  7. 2. 2012 19:38 Zakladatel vlákna: hloupý Honza (Sendy)
  V aktuálním seznamu registrovaných odrůd již není původní Anin a zároveň je neukončené registrační řízení ke klonu Anin II.
  Pane inženýre, sdělíte nám podstatné k tomuto stavu, nebo jde jen o formálně jiný stav prodložení registrace?
  Pokud si mohu tipnout, tak nový Anin II bude deklarován již jako bezvirózní klon původní odrůdy.
  Pokud tomu tak je, kdy bude možné tuto sadbu objednat.

  S.
  8. 2. 2012 21:06 Jan Kozák
  Klasickou odrůdu Anin jsme vyřadili, protože máme za ni bezvirózní náhradu, která je v registračním řízení. Předpokládám, že se mi podaří získat povolení od ÚKZÚZ, abychom tuto ozdravenou odrůdu mohli prodávat už letos, tedy ještě před její registrací.

  Fusarium

  15. 10. 2011 21:22 Zakladatel vlákna: Alena Mihulková
  Dobrý večer, mám pro Vás pane Ing. Kozáku jeden opravdu česnekový dotaz. Co je původcem fusaria? / sadba, půda......? Na přednášce pan Rod říkal, že proti němu není žádný chemický prostředek. Rovral na něj nezabírá. Lze se kromě pozdní výsadby ještě nějak účině bránit? Jak poznám na stroužku, že je napaden, když je vizuelně vpořádku? Při rozdružování sadby bylo u pár cibulí takové narezlé seschlé / prášivé/ podpučí, ale stroužky jsou pevné, svěží a začínají mít náznak /1mm/ začínajících kořínků. Předem děkuji za odpověď. Alena Mihulková.
  16. 10. 2011 9:31 Jan Kozák
  Zdrojem fuzária je sadba i půda. Dá se říci, že každý česnek se v půdě s fuzáriem setkal, takže se dá předpokládat, že si ho nese i na nové stanoviště. Otázkou je, zda bude mít fuzárium šanci na česneku parazitovat. Zatím jedinou možností jak se tomuto riziku maximálně vyhnout, je pozdní výsadba, respektive výsadba do chladné půdy. Nemám bohužel žádnou fotografii se zřejmým napadením na stroužku a popis by byl velmi složitý a možná pro čtenáře i málo jednoznačný. Máte-li pochybnost, pošlete, prosím, fotku, mrkneme se na ni.
  16. 10. 2011 11:56 Alena Mihulková
  Zasílám tedy foto. Podpučí narezlé prašné.Stroužky pěkné, po rozloupání hladké, lesklé a bílé. Přeji hezký den a děkuji za Váš čas. Alena Mihulková.
  16. 10. 2011 12:17 Alena Mihulková
  17. 10. 2011 21:09 Jan Kozák
  Já jsem to prvně nenapsal. Potřebujeme fotku oloupaného stroužku.
  18. 10. 2011 22:10 Alena Mihulková
  Dobrý večer, pane Ing.Kozáku,fotku stroužku neposílám, protože je celý bez jakých - koli skvrn. Oloupaný stroužek je krásný, neseschlý, lesklý, má pevnou slupku a pod ní tu šupinku. Nezapáchá. Rozbor na háďátko i sklerocium byl negativní. Na fotce se jedná o odrůdu Tantal.
  To samé bylo i u sklizené odrůdy Lukan, kde byl také rozbor negativní.
  Jen ho už nemáme, protože se již vyprodal na konzum. V těchto dvou porostech z 16 vzorků, co jsme letos měli se objevilo pár zažloutlých rostlin - asi to fusarium. Znepokojilo mě to narezlé a prášivé podpučí, které postrádá kořínky, ale ty stroužky jsou takové, jak je popisuji.
  S ohledem na výsledky rozborů by ten to asi šlo vsadit? Mořit budeme v Sulce a v Rovralu. S výsadbou čekáme na listopad. Absolutním vítězem " pěstovaným v našich podhorských podmínkách" se pro nás letos z pěstovaných vzorků stala odrůda " ANIN". Uvidíme jak si povede příští rok. Předem děkuji za Váš odborný názor a přeji hezký večer.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne