Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Diskuse na webu Zpět na diskusi

  uživatelské jméno

  27. 5. 2016 14:08 Zakladatel vlákna: Ludmila Šebová
  Dobrý den,
  dovoluji si požádat uživatelku tohoto webu, která se zaregistrovala se stejným uživatelským jménem jako já, tzn. Ludmila, aby si ho trochu modifikovala. Na mail mi opakovaně chodí změněná hesla k mému účtu, o která jsem nežádala.
  Omlouvám se za příspěvek mimo téma a děkuji za pochopení.
  Ludmila Šebová
  Zařazeno: Diskuse na webu

  Vaše fotografie

  26. 3. 2016 18:07 Zakladatel vlákna: Pavel Baxa
  Dobrý den pane Kozák,mám návrh.Nechcete sem vkládat v pruběhu roku fotky o aktuálním stavu vašeho česneku?Myslím že to bude zajímat spoustu pěstitelů pro porovnání.
  29. 3. 2016 21:06 Jan Kozák
  Něco podobného se chystá, ale nebude to v řádu dnů.

  Miroslav a Dávkování YaraMila

  29. 2. 2016 19:01 Zakladatel vlákna: Miroslav
  Dobrý den pane Kozáku mohl by jste prosím odpovědět na příspěvek o 17 níže ohledně dávkování YaraMila? Děkuji Miroslav
  29. 2. 2016 19:36 Jan Kozák
  Abych pravdu děl, sám nevím. Nejlepší by byla konzultace s obchodním zástupcem firmy.

  7. 1. 2016 16:05 Zakladatel vlákna: Josef Markup
  Dobrý den pane Zajac, velmi rád bych se s Vámi spojil třeba přes email. Mám k Vám několik dotazů ohledně česneku a nechci tím zaplevelovat ty to diskuzní stránky nevím třeba by to každého nezajímalo Děkuji JosefMarkup@seznam.cz
  Zařazeno: Diskuse na webu
  8. 1. 2016 14:10 Jakub Jordán
  Dobrý den,

  budu velmi rád, když dotazy a odpovědi uveřejníte i zde. Děkuji

  sadba

  27. 11. 2015 5:32 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den,
  původně jsem už nechtěl reagovat, ale díky některým příspěvkům musím.
  Psal jsem panu Kozákovi 2 emaily na jedinou adresu, kterou zde uvádí k-cesnek@k-cesnek.cz. Neodpověděl mi, proto jsem to začal řešit zde v diskuzi. Vidím, že paní Morávkové uvedl ještě další 2 emailové adresy pro zaslání reklamace.
  Děkuji také za mírně sprostý příspěvek pana Staníka Vernera. Odpověděl jste mi v podstatě za pana Kozáka – špatně sklizené od dodavatelů."Po usušení a přebírání sadby od smluvních pěstitelů je to mimo pečlivé kontroly i o důvěře, že dodavatel nešvindluje." Takže pan Kozák propůjčí své jméno něčemu, co ani nepěstuje a tudíž ani nezkontroluje? Děkuji, že jste na to všechny upozornil.
  Ať už je česnek určený ke konzumaci nebo k sadbě, měl by vydržet déle než do října.
  A naposledy opakuji, že sadba není napadena žádným škůdcem, alespoň tedy má.
  Děkuji také všem, kteří se nebáli napsat ohledně špatné sadby. Spousta lidí raději mlčí, než by se ozvala. Zákazníci by se neměli bát ozvat o svá práva a nenechat se odradit.

  PetrS

  26. 11. 2015 18:30 Zakladatel vlákna: Petr Štěpánek
  ZDRAVÍM všechny pěstitele česneku. Kdysi jsem zde přispíval, ale byl jsem otráven některými diskutéry a proto jen čtu. NĚJAK TO VŠAK letos na podzim nemohu skousnout. Nejsem placený agitátor pana ing. Kozáka. Česnek pěstuji cca 20 let , ale stále se učím a zjištuji ,že poznatky se mění i  s místem výsadby- nadmoř. výškou , druhem půdy – odrůdou atdddddddd. Těch vlivů je mnoho a česnek nás vždy překvapí. Od Kozáků jsem vyzkoušel téměř celý sortiment sadbu si nechal posílat i pro ni jezdil. Mořil v září i před výsadbou atd. Je krásné se pustit do dodavatele , když má diskusi a pravidelně odpovídá , ale na této stránce se dovídám mnoho zkušeností i od ostatních přispívajících. Jednoho dne vše může zamrznout a je konec. Vážení i já měl problémy , vždy jsem postupoval dle rad, ale výsledky byly různé .U nás v Českém ráji cca 350 m n.m. se vše nekryje s doporučením pana ing. Kozáka proto je nutné dělat pokusy. Tři roky jsem se snažil vypěstovat Mirku bída….. letos jsem chtěl vyřadít a sklizen tak nádherná , že jedu dál. Dukát 10let bezvadný – letos bída a samý květ. Blanin II sadba celkem ok , ale výsledek bída. Těsně vedle sadba od pana KA…… Rusák a nádherný atd. Prosím vyzkoušejte každý odrůdu , která Vám půjde a tyto stránky si ponechme jako zdroj informací. Já osobně bych je již dávno zrušil -být na místě pana ing. Kozáka. Toto udělali i ostatní a mají pokoj. Děkuji všem kdož přispívají dobrými postřehy a těm co se nevede at jsou příště spokojeni. Vždy si nechte svou hlavní odrůdu a k ní zkoušejte nové Česnek pěstuji cca na 6 arech a jsem po druhé operaci kyčle – prostě blázen , ale je to veliký kůń a lidé si jej zamlouvají a hlídají i na poli – co tedy dělat –pokud vyjde , tak je to radost. Pokud je to horší , tak řeknu nezasadím , ale na podzim je vše jinak. Kozákům přeji pevné nervy a nám ostatním jen radost z pěstování P . S.
  26. 11. 2015 20:02 Mikulecká
  Úplně s vámi souhlasím. Česnek pěstuji jen pár let a tyto stránky mi hodně pomáhají. Obdivuji pana Kozáka, že pravidelně odpovídá na naše dotazy (odpovídá i na dotazy, které se v této diskuzi opakují)... musí to zabrat opravdu hodně času. Trochu nechápu ty, kteří do diskuze vládají příspěvky, které ostatní nezajímají (objednávky, reklamace).
  Se sadbou jsem byla vždy spokojená. Na doporučení mořím česnek již v září a žádný problém se neobjevil.
  Za tyto stránky moc děkuji a přeji hodně zdaru při pěstování. Mikulecká
  26. 11. 2015 21:26 Jitka Toniniová
  Také souhlasím. Panu Kozákovi patří ještě obdiv za jeho ochotu přijet se příležitostně osobně podívat na problematický porost česneku, a to nemusí být ani z jeho sadby. To klobouk dolu. Hezký večer. Toniniová
  27. 11. 2015 14:18 Ivan Svítek
  Vážený pane, tohle přece není o tom kdo a kde sází jakou odrůdu, v jaké nadmořské výšce, s kyslíkovým přístrojem nebo bez ale o tom, že K-česnek opakovaně rozesílá vadnou sadbu. Stále dokola jen a jen výmluvy. Nejsem to jen já ale objevují se i další, obchodními praktikami K-česneku, postižení.
  27. 11. 2015 19:47 Zdeněk Vanduch
  Dobrý večer.
  To,co jste napsal,tak pod to bych se podepsal také. A ještě bych přidal.
  Se sadbou pan Kozák přidává pěknou brožurku,kde na str.5 - Příprava sadby, píše krom jiného,že se rozšířil výskyt vl. česnekového.A pokud se nepletu,byla o tom řeč i zde na diskusi.
  Dovedu pochopit lidi,co to z nějakého důvodu přehlédli a česnek se jim znehodnotil a nebo česnek nikdy nemořili(z různých důvodů)s tím,že i bez Sulky bude vše OK. Jako děcko si vzpomínám,že s pěstováním čehokoli nebyl nikdy problém a motyčka byla herbicid na všechno. A dnes? Všechno je jinak.Bez chemie to asi nepůjde.
  Jak jsem už zde psal (5.11.)taky jsem na to trošku zapoměl,pár stroužků jsem vyhodil,ale osobně znám 2 česnekáře,co si sadbu Havrana koupili ve ValMezu a byli velice spokojeni.
  Jako česnekový laik jsem zde našel spoustu rad,návodů a různých ,,vychytávek,, od p. Kozáka,ale taky i jiných odborníků přes česnek - co si vzpomínám - p Kašpar,p Kopecká a další na jejichž jména si tedˇ nevzpomenu.
  Už delší dobu se zde diskuze vedla velice solidně a nějaké napadání sem opravdu nepatří.
  Toš,tak,asi. Hezký večer. Zdeněk z Valašska.

  sadba

  26. 11. 2015 4:25 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den pane Kozáku,
  co odpovíte paní Morávkové? Také se budete vymlouvat na nekvalitní fotografii? Nebo špatné skladování? Nebo ji také obviníte z očerňování firmy? Už přiznejte pravdu ohledně špatné sadby a přestaňte se pořád všem na něco vymlouvat
  Bártek
  26. 11. 2015 22:14 Staník Verner
  Pane Bártek.
  Musím konstatovat, že děláte ostudu především sám sobě. Jedno české pořekadlo říká "čím víc se v h.. šlape, tím víc smrdí". V tom množství sadby se může vyskytnout vadné kusy z mnoha důvodů. Při nedostatku informací se postupuje od nejčastějších příčin až po jejich neprokázání se hledají příčiny ostatní, méně obvyklé. Nejhorší je v letošním roce situace s vlnovníkem, protože pro něj bylo letošní atypické sucho ideálním počasím. Bohužel nebylo optimální pro určení termínu sklizně, protože listová plocha zasychala i působením sucha a nikoliv jako indikátor sklizňové zralosti. Po usušení a přebírání sadby od smluvních pěstitelů je to mimo pečlivé kontroly i o důvěře, že dodavatel nešvindluje. Jestliže Vy si tady takto vyskakujete, ale protokol z výzkumáku nepředáte, je pan Ing. Kozák mezi mlýnskými kameny, protože Vám nemůže posoudit reklamaci ale zároveň nemůže vytknout pochybení konkrétnímu pěstiteli, od kterého příslušnou šarži sadby odebral.
  S přáním "Ať_Vám_to_roste" Vám i ostatním S.V.
  27. 11. 2015 9:51 Staník Verner
  Ano, je zahradnické rčení "hnojem nepřehnojíš", ale já jsem pod citací pořekadla pod h.. nemyslel hnůj.
  K etice diskuse - pokud reagujete na můj příspěvek, pište to pod mne nebo pod reakci dalších v stejném vlákně. Pokud zakládáte vlákno nové, je to jako když v běžném rozhovoru druhým skáčete do řeči. Máte na to právo, ale slušný člověk drubým do řeči neskáče.
  K emailům: žádná firma na netu nemá na stránce s kontakty emaily všech zaměstnanců (nebo dokonce sezónních brigádníků). To že Václav Kozák, který tátovi pomáhá pro urychlení vyřízení emailů, zveřejní svůj a bráchův email je hodno poděkování a nikoliv kritiky. Paní Morávková dostala emaily (a všichni, kdo to tady čtou) zřejmě proto, aby její zprávu nemuseli číst všichni, kterým bude přesměrována každá zpráva z centrální emailové adresy.
  Nic proti Vám, pane Bártek, ale ostudu si děláte stále větší s každým dalším nesmyslným argumentem.
  PS: sám jste si nebyl schopen odkontrolovat stav obdržené zásilky. Přitom ani nevíte, co všechno je potřeba kontrolovat aby česnek splňoval podmínky pro uznanou sadbu.
  PPS: Prosím, už nereagujte. Škodíte tím jen sám sobě.

  Cenzura

  18. 11. 2015 21:06 Zakladatel vlákna: Ivan Svítek
  Mně už ty vytáčky nebaví. Je to pouhá ubohost. Stačí mi k tomu, že už tady nikdy nenakoupím a slibuji, že si každý z okruhu mých známých na různých diskuzních fórech i v soukromí tuto diskusi přečte. PrtScn je kouzelná funkce.

  Pro Ivana Svítka

  18. 11. 2015 14:42 Zakladatel vlákna: Homer
  To jste na tom lépe než já. Vám alespoň pan Kozák odpověděl. Můj email ignoroval, stejně tak můj první příspěvek. A to je zničená celá sadba Blaninu. Vy jste měl jakou odrůdu?
  Bártek Jan
  Zařazeno: Diskuse na webu
  18. 11. 2015 17:01 Ivan Svítek
  18. 11. 2015 17:07 Václav Kozák
  Vážený pane Bártku, tuto diskusi máme za účelem pomoci všem pěstitelům česneku. Děláme to jen a pouze z vlastní vůle, na rozdíl od ostatních firem, které prodají osivo či sadbu a dále se o své zákazníky nezajímají. Nikde však nezaručujeme, že na dotaz odpovíme do 24 hodin, jak byste zřejmě chtěl. Na dotazy, kde stačí krátká odpověď, odpovíme hned, jak si je přečteme, na dotazy, které potřebují delší čas na odpověď, odpovíme až ve chvíli, kdy na to čas máme. Pokud je dotaz směřován přímo na nás, obvykle nezůstane bez odpovědi. Na Váš dotaz bych odpověděl asi tak o 6 hodin později, než jsem to učinil po Vašem netrpělivém znovupoložení dotazu, kdy jsem odepsal ve 3:25 hod v noci po dokončení mé práce, kterou jsem do té doby dělal. Velice se Vám tedy omlouvám, že Vám nebylo odpovězeno ihned po položení dotazu, jak byste si přál.
  18. 11. 2015 17:21 Ivan Svítek
  Je skvělé, že máte diskusi, cituji: "za účelem pomoci všem pěstitelům česneku", konec citátu. A přesně proto jsem napsal to, co jsem napsal. Aby se pěstitelé dověděli, že není zlato všechno co se třpytí a že ke kočičímu zlatu z Vaší produkce nemáte vůbec, ale vůbec kladný vztah.
  18. 11. 2015 17:31 Václav Kozák
  I za tento Váš názor Vám děkujeme, každá pochvala nás potěší a zároveň i každá kritika nás motivuje naše služby zákazníkům stále zlepšovat a posunovat se vpřed.

  modrá skalice

  8. 9. 2015 15:22 Zakladatel vlákna: Josef
  Vážený pane Kozáku,mám dotaz na panaKašpara ze dne 26.1.2015 ohledně postřiku z modré skalice a sody.Prosím o zaslání jeho emailu.Děkuji Josef
  Zařazeno: Diskuse na webu
  9. 9. 2015 20:46 Jan Kozák
  Bohužel nemám přístup k tomuto kontaktu, navíc bez souhlasu by ani nebylo možné jej takto zveřejnit.
  11. 9. 2015 10:17 Jan Kašpar
  Pokud chcete pane Josefe cokoli vědět a já budu znát odpověď, odpovím. Sdělte svůj mail. Upozorňuji, že jsem pouhý amatér-zahrádkář, nikoli odborník, byť s dlouhou 50 letou praxí,
  11. 9. 2015 14:33 Jan Kašpar
  Omlouvám se, zapoměl jsem č. mobilu - *** - pošlete SMS s Vaším mailem. Nevolejte na tohle číslo, nevezmu ho, používám ho jen pro SMS a data.

  Stránka na Facebooku

  4. 9. 2013 12:42 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Na naší stránce na Facebooku najdete zajímavosti i aktuální fotografie. Těšíme se tam na Vaše reakce. :)
  5. 9. 2013 10:28 Hana Kopecká
  Díky ráda se kouknu a ocenuji, že nemusím být sama na FB, abych mohla sledovat vás.

  Děkuji

  18. 7. 2013 15:37 Zakladatel vlákna: Zdeněk Červík
  Vážený pane Kozáku,
  Tímto bych chtěl poděkovat a snad ne jen za sebe,že jste ochotný odpovídat na naše otázky i když toho času nemáte na zmar.Tento web mi moc pomohl nakouknout do zákulisí peštování této báječné rostliny která málem upadla v zapomění díky našim supermárketům a hlavně nás spotřbitelům,kteří jsem ochotní ušetřit každou korunu a kupovat takové zboží jaké nám nebídnou nehledě na kvalitu.Letos u Vás asi česnek už neseženu ,ale příští rok to nebudu odkládat.Ještě jednou moc děkuji
  18. 7. 2013 19:19 Jan Kozák ml.
  Dobrý den,
  shánění česneku od nás jste vzdal poměrně brzy. Přes internet si můžete objednat Bjetin. Ten v systému nezůstal kvůli tomu, že by byl hnusný a nikdo ho nechtěl. :-) Ale proto, že u něj předpokládáme, že ho prodáme 6× víc než je průměr u ostatních odrůd.
  Občas se tam objeví i jiná odrůda, protože občas promazávám chybně zadané objednávky a rezervované množství je pak k dispozici dalšímu zájemci.

  Česnek

  15. 7. 2013 21:42 Zakladatel vlákna: Pavel
  Dobrý den,chci se zeptat jestli někdo nekoupí
  Zařazeno: Diskuse na webu
  15. 7. 2013 22:01 Jan Kozák
  Zbytek jsem smazal. Tato diskuse není inzercí. Pokud chcete na našich stránkách inzerovat, je to možné placenou formou. Svůj požadavek zašlete, prosím, E-mailem.
  16. 7. 2013 21:33 Pavel
  Chci se zeptat,jak se dá vymazat příspěvek
  16. 7. 2013 22:47 Jan Kozák ml.
  Příspěvky z této diskuse není možné mazat.

  Diskuse

  9. 6. 2013 17:09 Zakladatel vlákna: J. Kozlík
  Dobrý den všem pěstitelům česneku.
  Již dlouho pozoruji, že diskuse na tomto webu se zvrhla v neustálé opakování otázek na které už bylo odpovězeno. Nedivím se panu ing.Kozákovi, že už na všechny dotazy neodpovídá. Jeho hlavní činnost mu zcela jistě zabírá hodně času. Polepšeme se.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  9. 6. 2013 18:24 Pavel
  Dobrý den pane Kozlík,já na tento web píšu poprvé a jsem začínající pěstitel,když něco nevím tak se chci zeptat.
  A když to sem nemám podle vás psát tak na co tenhle web je?
  9. 6. 2013 22:57 Hana Kopecká
  Pan Kozlík to jistě myslí, tak že velká řada pěstitelů rovnu píše dotaz a ani se nenamáhá pročíst zdejší diskuzi, což nebude Váš případ. Obvykle v diskuzi za posledních ca 14 dnů se najde většina opovědí na aktuální dotazy. Další tazatelé ani nečtou sekci Česnek v otázkách, kde také najdou většinu odpovědí
  12. 6. 2013 1:33 Petr KOZÁK
  Přesně tak! Mnoho diskutérů trpí pohodlností a než aby věnovali nějaký čas hledáním v diskuzích, "natapetují" dotaz do diskuze. To, že třeba prakticky stejný dotaz je na 1 stránce třeba od 3 různých uživatelů je toho jen důkazem.
  Jak píše J. Kozlík, polepšeme se!

  Jinak doporučuji pročíst stránku o česneku a pak listovat diskuzemi. Je zde pár pěstitelů, kteří zveřejňují recepty postřiků, typy hnojiv, herbicidů atd. někteří dokonce ukáží i fotografie. Prostě já osobně si myslím, že zde v diskuzi najdete odpověď zcela na vše co se pěstování týče.
  Přeji Vám mnoho pěstitelských úspěchů.

  objednávky

  16. 5. 2013 10:17 Zakladatel vlákna: Jan Novák
  Nebylo by možné, aby i bez registrace bylo vidět, které odrůdy ještě jsou k dispozici?
  Buď jako pozitivní oznámení "Tyto odrůdy jsou ještě v nabídce",
  nebo jako negativní oznámení "V nabídce jsou už zadány pro kategorii xy tyto odrůdy".
  Setkávám se s dotazy "nemohl by jsi se mi kouknotut" a musím soukromně odpovědět "nemohl, mám objednáno v jiné kategorii zákazníka".
  Děkuji.
  Zařazeno: Diskuse na webu, Trol
  20. 5. 2013 16:25 Jan Kozák ml.
  Dobrý den,
  prosím o chvíli strpení, každou chvíli se tu jistě objeví provokatér a vševědoucí brouk Pytlík, který se momentálně podepisuje jako „Honza Novák (ml.)“, a odpoví Vám.
  S přáním hezkého dne,
  Jan Kozák ml.
  20. 5. 2013 20:54 Petr Mareš
  Dobrý večer pane Kozáku. Tyto stránky rád navštěvuji,protože jste moudrý člověk s letitou praxí. Vždy vyhlížím vaše nové odpovědi na dotazy ale díky takovým jako je Brouk pytlík je tu zmatek. Neodpovídejte pane Novák za pana Kozáka děláte tu chaos. Když to tak bude dělat každý tak se nikam nedostanem. Založte si své stránky a tam pište svá moudra! Děkuji.
  20. 5. 2013 21:32 Jan Novák
  Děkuji za přání hezkého dne.
  Zkusím panu Pytlíkovi domluvit.

  Přeji klid na práci,
  Honza Novák
  22. 5. 2013 9:54 Jindra Rosa
  Zdravím diskutující a omlouvám se, že nepřispívám do diskuse plodné a týkající se česneku.
  Ale příspěvky, reakce a odpovědi výše uvedeného mě doslova IRTITUJÍ. Lituji, pěstitele, kteří jej mylně považují za odborníka a nedej bože se jeho radami řídí.
  Z jeho odpovědí lze usoudit, že zemědělství studoval v internetových diskusích a z pořadů Přemka Podlahy.
  Používání odborných termínů "hnojení pod patu", "do zásoby", atd. ve zcela chybných souvislostech, perfektní znalost biochemických pochodů v půdě nebo fiziologických v rostlině tam, kde by si největší kapacity v oboru netroufly odpovědět kvůli nedostatku informací, značí rádoby všeználka, brouka Pytlíka a člověka (jak uvedl Jan Kozák ml., který má jediný cíl a to provokovat.
  Člověče, jenž slaboduše vystupuješ pod přezdívkami, styď se a nepřispívej k tématům, na která se tě nikdo neptal!
  22. 5. 2013 14:43 Jan Novák
  ... tak mezi pátýma šestým pivem plácám nesmysly.
  A po osmým nevím jak se jmenuji.
  Bohužel ale střízlivý píši spoustu překlepů, čímž zase IRITUJI češtináře.
  Kde mám svoje stránky neprozradím, vy by jste mi je chodil číst.
  Mějte hezký den J.N.
  22. 5. 2013 21:18 Jan Kozák
  Tentokrát jste to přepísknul. Prosím Vás, pane s mnoha tajemnými jmény, dejte si na pár let závazek, že si při pročítání našich stránek odpojíte od počítače klávesnici.
  < Novější12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne