Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Diskuse na webu Zpět na diskusi

  brouk

  16. 5. 2012 21:27 Zakladatel vlákna: Josef Chromík
  Dobrý den p. Kozák

  Poprosil bych o konzultaci jaký je to škůdce /foto/ a jak ho zastavit a odstranit????

  Děkuji Chromík Lechovice
  16. 5. 2012 21:29 Josef Chromík
  Ještě jedno foto
  18. 5. 2012 19:37 Jan Kozák
  Podle obrázku se mi to jeví jako mšice. Nedaří se mi k Vám dovolat.
  18. 5. 2012 22:27 Honzík Novák (ml.)
  Srovnejte to s tímto
  http://www.biolib.cz/cz/taxon/id102275/
  s ohledem na virovou mozaiku je potřeba postřik, aby druhá létající generace vir nepřenesla na zdravé porosty.
  19. 5. 2012 21:13 Jan Kozák
  Ještě v době, kdy jste se podepisoval jako brácha Sendy, jsem Vás žádal, abyste nevkládal svoje příspěvky mezi dotaz a mou odpověď, ale abyste se skromně zařadil až za mne. Respektujte, prosím, že tyto stránky jsou naše.
  19. 5. 2012 22:56 Honzík Novák (ml.)
  Nechápu co myslíte.
  Mohu nějak ovlivnit, kam se vloží reakce? Tedy když u příspěvku je "Reagovat" mně u toho konkrétního obrázku připadlo, že tam vidím to co jsem napsal. Jestli to je správně musí posoudit pan Chromík, protože pouze on může porovnat obrázky se skutečností.
  Za neznalost pravidel se omlouvám.
  20. 5. 2012 12:27 Jan Kozák ml.
  Pane Ing. Stanislave Vernere alias Brácho Sendy alias Brácho alias „Dandyno z Kolína“ alias Dano Kolínová alias Ing.Arch. Honzo Kozáku DrSC. alias „hloupý Honzo (Sendy)“ alias Hradečáku Paličáku alias Jane Nováku alias Janinko alias libuse alias „Nahodny hoste“ alias „náhodný.hoste“ alias náhodný.hoste2 alias Sendy alias Stando alias „Stando z hradce“ alias standovhk alias „Vaše občanské jméno“ alias další desítky přezdívek, amatérský kameramane a masére, profesionální provokatére a podvodníku, neprodleně opusťte tyto stránky a nikdy více se na ně nevracejte.
  20. 5. 2012 21:48 Jozef Demský
  Dobrý večer. Pán Kozák junior :o) Vašu stránku venovanú cesnaku sledujem už dva roky a častejšie čítam tieto príspevky ako príspevky mojich kamarátov na sociálnej sieti FB. Je pravdou, že až doteraz som nereagoval na žiadne príspevky, nič som sa nepýtal pána Ing. Kozáka pretože povečšine som si odpoveď našiel v diskusii. Vyššie spomínaný brácha Sendy mi zo začiatku veľmi liezol na nervy, pretože komentoval takmer všetky príspevky, ktoré tu fanúšikovia českého cesnaku písali aj keď boli adresované Vášmu otcovi. To mi fakt vadilo. No príspevky, ktoré písal boli vo väčšej časti písané k veci. Momentálne by som sa chcel pána Nováka zastať, pretože si myslím, že reakcia Vášho otca bola ako to napísať, aby to vystihovalo to čo chcem povedať...jednoducho si myslím, že pán Novák to neurobil úmyselne a verím, že so mnou budete súhlasiť. Prečo? Príspevok p. Nováka by sa zaradil za príspevok Ing. Kozáka len vtedy, ak by reagoval p. Novák na to, čo napísal Ing. Kozák. Keďže chcel reagovať na to, čo napísal p. Chromík je logické, že systém podľa časovej postupnosti posunul jeho príspevok pred príspevok Vášho otca. Je to takzvaný strom a nie každý vie ako sa pri takýchto diskusiách zobrazujú príspevky. Neobhajujem p. Nováka, ale myslím si, že teraz je v tom nevinne. Rovnako pán Ing. Kozák reagoval na príspevok: "Mart: ...farm.trhy" kde tiež podľa časovej postupnosti bol novší príspevok zaradený pred starší a tým sa vsunul medzi otázku p. K. Petrovej a príspevok pána Ing. Kozáka. Nie som odborník v týchto veciach len sledujem diskusie aj na iných stránkach a všade to takto funguje. Opravte ma, prosím, ak sa mýlim. Možno by bolo na zváženie (ak by ste to vedeli nejako zmeniť), aby nové reakcie k príspevku sa zaradili vždy na koniec. V tomto sa ja nevyznám. Ospravedlňujem sa za to, že som tu riešil úplne niečo iné na čo je táto stránka vytvorená ale cítil som potrebu zastať sa tých, ktorí sú v tom nevinne. Pokojne odstránte tento môj príspevok po prečítaní pretože fakt tu nemá čo robiť (som si toho vedomí) tieto stránky patria cesnaku a ja som rád, že som ich našiel :) Prajem Vám krásny večer a nehnevajte sa na mňa za moje slová.
  21. 5. 2012 11:10 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Demský,
  Problém nespočíval v tom, že před několika měsíci můj otec napsal tehdy „bráchovi Sendy“, aby psal svou reakci až jako doplněk k příspěvku podepsaného jménem „Ing. Jan Kozák“. To je věc, kterou dokážeme přejít. Chtěl jsem „panu Novákovi“ vypsat občanská jména, pod kterými tu vystupoval. Zjistil jsem, že pod (minimálně) jedním účtem má u nás objednávku, kterou však pravděpodobně nehodlá převzít (když je napsaná na falešné jméno). Zkuste se vžít do role člověka, který si u nás chtěl objednat česnek, ale nemohl, protože si sadbu rezervoval někdo, kdo o ni ani nestojí. S ohledem na velikost objednávky „pana Nováka“ a průměrným objemem objednávek se tu objevily desítky lidí, kteří si jeho vinou nemohli sadbu objednat.
  Politováníhodný omyl naivního uživatele, nebo úmyslně způsobená škoda? Změní to na situaci něco?
  Kariéra „pana Nováka“ vypadala přibližně takto: Od loňského začátku léta zahlcoval diskusi svými začátečnickými dotazy. Když takto získal počáteční znalosti, potřeboval je využít. V diskusi se objevovaly začátečnické dotazy ostatních uživatelů (na které se otci nechtělo stále dokola odpovídat), naštěstí tu byl „pan Novák“ – tehdy „hradečák paličák“, který přesně věděl, na co se tazatel ptá. Jakpak by ne, vždyť tazatelem byl pod jinou přezdívkou schován on sám. Tím rostla jeho sláva. Na začátku srpna otočil a začal škodit. Vychvaloval „konkurenci“ prodávající španělský česnek, vydával se za jiné diskutující i za Ing. Jana Kozáka. (Systém byl tehdy velmi tolerantní a nikdo – ani ti nehorší spammeři – si nedovolili se vydávat za někoho jiného. Až na jedinou výjimku – a tou byl „pan Novák“).
  Tehdy jsem mu zakázal přispívat do diskuse. Napsal, že požaduje smazání všech svých příspěvků. Abych neporušil nějaké jeho právo, jsem mazal. Protože reakce jsou navázané na předchozí příspěvky, při smazání jeho reakce zmizely všechny příspěvky, kterými ostatní uživatelé reagovali na něj. Protože jejich příspěvky byly v mnoha případech rozumné, snažil jsem se diskusi upravit tak, aby jejich postřehy zůstaly zachovány. A protože reagoval na spoustu příspěvků, nebylo nutné, abych na ně reagoval já nebo otec. Ale smazáním jeho reakcí se tyto příspěvky ocitly bez odpovědi (což nevypadá dobře, diskuse s polovinou příspěvků nezodpovězených), proto jsem nezajímavé dotazy mazal, zajímavé se snažil zodpovědět sám či aspoň doplnit odkaz na část stránek, kde se daný problém řešil. Opravoval jsem takto diskusi od časného rána až do večera. Celodenní práce, kterou nikdo nezaplatil. A v diskusi se objevovaly příspěvky, ve kterých mě lidé vinili z toho, že je z diskuse „žumpa“, že jde o „hnůj“, který je potřeba vyvézt.
  „Pan Novák“ jen vesele změnil přezdívku a jako světový odborník radil dál. Když se ho někdo snažil vyvést z omylu, drze svůj příspěvek upravil či smazal tak, aby si nikdo nevšiml, že napsal úplný blábol a že pěstování česneku vůbec nerozumí. A pak – jaká to náhoda? Opět napsal příspěvek podepsaný jako „Ing. Jan Kozák“. Když se začali ostatní uživatelé ozývat, smazal všechny své příspěvky. A jsme tam, kde jsme byli – hromada dotazů bez reakcí, spousta času uživatelů, který padl nazmar. Opět bylo potřeba diskusi srovnat, opět naprosto zbytečná práce, kterou nikdo neplatí.
  Tehdy jsem „pana Nováka“ podruhé z webu vyhodil. Je to jednoduché – web patří konkrétnímu subjektu, který jediný má právo udělovat lidem právo jej navštěvovat. Stejně jako máte právo vykázat nevhodně se chovajícího člověka ze svého pozemku nebo třeba ze své prodejny, můžete ho vyhodit i z webu. A „pan Novák“? Navlékl jinou masku a vesele zůstal.
  Dále budu citovat z e-mailu, který jsem psal jednomu čtenáři naší diskuse, který si stěžoval na mou přísnost vůči „panu Novákovi“:
  V době, kdy byla expedice sadby vyřízená jsem z přínosných odpovědí v diskusi vytvořil http://www.k-cesnek.cz/cesnek-v-otazkach.php, diskusi smazal a změnil její pravidla. Změnou, kterou jsme chtěli od uživatelů, bylo to, aby vystupovali pod svými reálnými jmény. To by mělo pomoci lidem se zorientovat v tom, od koho mají radu považovat za kvalitní a od koho ji mají spíše brát jako jeho osobní neověřený názor. Náš web je nejnavštěvovanějším webem o česneku, proto je vystaven tlaku prodejců česneku s falešným označením, kteří se snaží využít naší diskuse ke spamování. Tomu by mohlo také pomoci to, kdyby takový spammer viděl, že u nás se jedná slušně a pod pravou identitou.
  Pokusme se podívat na věc prakticky. V diskusi jsem včera na jeden příspěvek Bráchy Sendy nereagoval. Vidím, že máte zájem, napíšu svou reakci Vám.
  „Pavlínko omlouvám se, ale od okomentování mého jména za strany Kozáka mladšího slovy : „Byli bychom raději, kdybyste zde vystupoval pod svým skutečným jménem.“ nemám chuť obhajovat to, jestli se jmenuji tak nebo jinak.“ Jak dojemné. Brácha Sendy napsal své skutečné jméno a zlý Kozák mladší ho za to zkritizoval. Je libo trochy chronologie?
  16.12.1011 v 8:23 si Brácha Sendy mění jméno na „Ing.Arch. Honza Kozák DrSC.“, v 8:24 si mění jméno na „Ing.arch. Honza Kozák DrSC.“, v 8:41 na „Ing.arch. Honza Kozák DrSc.“, ve 12:19 je z něj opět „brácha Sendy“. Mezitím jsem mu v 10:10 napsal, že bychom byli raději, kdyby použil své skutečné jméno. Že bych se mýlil a on se skutečně jmenoval Jan Kozák? Který až po době přišel na to, jak se vlastně píše jeho titul. Absurdní.
  9.2.2012 napsal do diskuse „Ad občanské jméno: to jsem tady měl od 15.12.11 08:45 do 18.12.11 19:39 a skutečnosti, proč jsem se vrátil k přezdívce nemíním komentovat. “ Ale to lže. V tomto časovém intervalu měl po většinu doby jako jméno uvedeno „brácha Sendy“, výjimkou jsou časové hodnoty uvedeny výše.
  Pravé kouzlo ovšem spočívá v něčem jiném. Znám pravé jméno toho člověka (rozhodně se nejmenuje Jan Kozák, tituly, kterými se chlubil, nemá), znám jeho adresu, vím, čím se zabývá, vím, jak vypadá. Pozvat ho k nám by byl zajímavý pokus. Ale on už u nás byl. Ani jednou nenaznačil, že jde o toho člověka z diskuse. Problém byl tehdy v tom, že v průběhu česnekové sezóny jsem neměl čas zkoumat jeho starší texty a dát si je do souvislosti. Sice jsem tušil, že by mezi těmi osobami mohly být nějaké souvislosti, nevěděl jsem to však jistě. 100% jistotu jsem získal až včera večer.
  Celkem jsem si s tímto člověkem vyměnil 22 e-mailů. Nejde tedy o to, že bych nějak toužil řešit s ním věci na diskusi před zraky všech.
  Včera a dnes mě dohromady tahle rádoby zajímavá aférka stála dalších 6 hodin. Celkově jsem s ním ztratil desítky hodin práce. Práce, kterou mi nikdo nezaplatí, tedy práce, kterou dělám na úkor svých jiných aktivit. To je důvod, proč mě už nebaví si hrát na dobrodince, který všem všechno dovoluje.
  Konec citace.
  Důrazně se ohrazuji proti stížnostem některých uživatelů, kterým vadilo, že jsem změnil jméno uživatele „brácha Sendy“ na „hloupý Honza (Sendy)“. Tuto změnu udělal on sám. Reagoval tak na příspěvek nespokojené paní Pavlíny Kopecké, kdy uvedl „Pokud Vás to uspokojí, změním přezdívku blíže k tomu, co si o mé osobě myslíte.“ Jediné, co jsem udělal, bylo to, že jsem jeho jméno přeškrtl a dopsal „Uživatel blokován“. A následně opět promazával diskusi, kterou jsem se smažil zbavit tohoto přeškrtnutého jména.
  Podívejte, čas se dá v dnešní době přepočítávat na peníze. S „panem Novákem“ jsem ztratil více než 50 hodin času, který bych mohl věnovat výdělečné činnosti. Pokud vezmeme jen mzdu 500 Kč / hod, stál mě „pan Novák“ přes 25 000 Kč. Já ale nejsem psychiatrická léčebna, nedostávám žádné příplatky za péči o narušené obyvatele. K takové práci mi chybí jak finanční prostředky, tak potřebné vzdělání. Od toho si platíme specializované ústavy.
  Jak můžete vidět, signál, který jste považoval za spouštěč vedoucí k tomu, abych „pana Nováka“ počtvrté vyhodil z webu, byl jen obláčkem nad špičkou ledovce.
  Děkuji Vám i všem, kteří dočetli můj příspěvek až sem a kteří se pokusí podívat na situaci i z druhé strany, než jak ji „pan Novák“ prezentuje. Přeji Vám hezký den.
  21. 5. 2012 22:25 Honzík Novák (ml.)
  Blahopřeji Vám k nadprůměrné mzdě.
  22. 5. 2012 16:09 Roman Soukup
  Pane Vernere neboli Sendy, neustále obtěžujete zde na těchto stránkách slušné občany, kteří zde chodí za účelem získat informace o česneku. Vy jste zde akorát dělal nejlepšího a nejchytřejšího. Jste jak malý kluk, který neumí napsat své jméno, které má v rodném listě. Neotravujete jenom zde u p.Kozáka. Když chcete, aby Vás obdivovali, jak jste chytrý a nabušený vědomostmi, založte si vlastní webku o česneku a neustále neotravujte občany, kteří se dotazují p.Kozáka a né Sendy. Asi bude lepší vyhledat lékaře. Přeji Vám a česneku, který určitě máte nejlepší na světě, krásný den.
  22. 5. 2012 7:55 Jozef Demský
  Janko zdravím Vás (dovolil som si Vás familiárne osloviť, pretože podľa jednej fotografie celej Vašej rodinky usudzujem, že sme zhruba v rovnakom veku, ale predsa len ak by Vám to prekážalo, tak sa vopred ospravedlňujem :-))
  V prvom rade Vám musím napísať, že som sa tak trochu obával otvoriť si diskusiu, pretože som nevedel ako zareagujete na môj dlhší komentár. No ostal som milo prekvapený, že ste mi za moje slová nenaložili. Obával som sa aj toho, že vďaka mojej reakcii budú ostatní návštevníci týchto stránok na mňa "pozerať" ako na...
  Každá akcia vyvolá nejakú reakciu a tá Vaša, hmmm to ste museli riadne zájsť do histórie. Mrzí ma len to, že vďaka jednému človeku som Vás aj ja pripravil o minimálne 2 hodiny Vášho času ak nie o viac, ktorý by ste vedeli lepšie a hlavne užitočnejšie využiť. Napísať takto dlhý komentár s podrobnosťami...fakt to som nechcel spôsobiť. V každom prípade Vás chápem a aj Vás obdivujem, že ešte máte tú trpezlivosť. Na tu tému by sme sa vedeli dlho baviť a ja ak nemusím tak takéto rozhovory radšej riešim v súkromí a nie na verejnosti pred zrakmi všetkých ako ste to aj Vy napísali vo Vašom príspevku. Ja za tým vidím ľudskú závisť, mám s tým dobré skúsenosti aj ja priamo u nás v obci. Obrazne by som mohol povedať, že mi závidia aj nos medzi očami. Tie hodiny práce strávené na roli, vo fóliovníku a skleníku nikto nevidí, vidia len výsledok a určite to platí aj u Vás. Reakcia p. Nováka pod mojim príspevkom hovorí za všetko. Niekto sa na tom asi celkom dobre baví. Spamu na vašich stránkach sa zrejme nevyhnete, ale prajem Vám, aby ho tu bolo čo najmenej. Snáď na záver by som napísal len toľko, že kontaktný mail na mňa vo Vašom systéme máte, tak viete kam napísať ak by ste to nechceli viac rozoberať v diskusiu určenej na úplne niečo iné. Ale určite to bolo k niečomu dobré, pretože na základe aj takýchto príspevkov si budú môcť či už skalní alebo náhodní návštevníci týchto stránok urobiť svoj vlastný názor na ich kvalitu. Držím Vám palce pri Vašej práci, prajem veľa trpezlivosti s nepolepšiteľnými "Novákovcami" a optimizmu. Krásny deň všetkým :)

  ...

  13. 5. 2012 13:43 Zakladatel vlákna: Mart
  Je tady slečna,která by se mnou chtěla pěstovat česnek?
  Zařazeno: Diskuse na webu
  19. 5. 2012 17:00 Jan Kozák ml.
  Promiňte, tato diskuse není určena k seznamování. (Byť se jedná o myšlenku zajímavou.)

  Odrůdy Re.:

  1. 5. 2012 19:54 Zakladatel vlákna: Karel Motlík
  Nechtěl bych aby došlo zbytečně k omylu nebo " zlé krvi " ... Při prvním přihlášení mi nad rámečkem objednávky vyskočilo " sadba vyprodána " ..., při druhém se mi objevila sadba Bjetinu a při třetím otevření i sadba Slavín ... jsetli jsem klikal jak o život někam jinam - moc se omlouvám ... v každém případě jsem si dovolil objednat jak Bjetin tak Slavín ... S pozdravem a omluvou K. Motlík - Plasy
  1. 5. 2012 20:31 Jan Kozák ml.
  Ke zlé krvi nedochází. Váš první příspěvek byl vložen dvakrát, proto jsem jeden smazal. Po chvíli jsem se díval, a nebyl tu ani jeden. Pak jsem si to vysvětlil tím, že táta ve stejném chvíli smazal druhou duplicitu. Čemu se však nyní divím více, je to, že se zmiňujete o objednání Bjetinu a Slavinu, ovšem vidím u Vás objednaný Bjetin a Japo II po kile od každého.
  1. 5. 2012 20:57 Tomáš Kohoutek
  Dobrý den, jen pro informaci uvádím, že jsem se setkal s podobným, možná i stejným problémem - po prvním přihlášení (v objednacím formuláři) mi systém hlásil, že sadbu už bohužel nejde objednat. Tak to bylo opakovaně, až později dopoledne při přihlášení z hlavní stránky (v levé části obrazovky) se jako dostupný objevil Bjetin a nyní, když jste promazal objednávky, i Slavin. Jsem moc rád, že se nakonec podařilo a neberte prosím můj přípis jako kritiku - snad to může být potenciálně užitečná informace pro odchytání případných "much" v systému.

  cesnek

  19. 4. 2012 21:53 Zakladatel vlákna: petr bartonek
  Chci se zeptat ktery cesnek je podle vas nejvetsi a ma velke strousky a jak to vypada letos s cenekem pry udajne je ho u nas v cr malo a bude drahy
  20. 4. 2012 20:10 Jan Kozák
  Jednoznačně je to odrůda Havran, sadby českého česneku bude letos skutečněš velmi málo. Příště se, prosím Vás, nestyďte, že jste Čech, a využívejte všeho, co nám čeština nabízí - velká písmena, háčky a čárky nad písmeny, čárky a tečky ve větách. Chcet-li, abychom se věnovali Vaší otázce, věnujte se jí, prosím, také Vy.

  Jan Novák: tak nevím

  17. 4. 2012 1:35 Zakladatel vlákna: Petr Konopka
  Můžete si však zobrazit kompletní diskusi.A tam je fotka
  Jan Novák: výsev pacibulek 11/201214.04.12 21:46
  Zařazeno: Diskuse na webu
  17. 4. 2012 10:11 Honzík Novák (ml.)
  Našel jsem tam otázku s fotkou a dokonce ještě dvakrát bez fotky, jenže odpověď stále nevím.
  Pokud máte nějakou zkušenost, napište mi ji prosím Vy.
  17. 4. 2012 20:46 Petr Konopka
  Vážený pane- nejsem odborník, ale zkušenost mám pouze vlastní a pokud bych byl na Vašem místě, situaci bych rozebral asi takto: mám husté, ale krásné sazenice. Z některých se vyvinou paličky s malými stroužky- malé i větší cibulky. Vše bych znovu sadil a výsledkem by mohla být sklizeň velkých palic (na prodej) – malých palic ( na novou sadbu ) – velkých cibulí (na spotřebu ) – malých cibulí (na novou sadbu ). Hlavně přihnojujte, odplevelujte a včas sklidit! Budete mít jistě radost – hlavně nejednotit --- co by za to někteří dali. Pan Kozák Vám jistě odpoví - až mu to vyjde. Přeji krásnou úrodu -- PetrK
  17. 4. 2012 22:19 Petr Konopka
  Omlouvám se za nepřesnou formulaci, palicí--paličkou --je myšlena dělená cibule v zemi -- palice s pacibulkami je nad zemí
  17. 4. 2012 22:50 Honzík Novák (ml.)
  Budu tedy spoléhat na přirozené ztráty a podle hnojení se dopracuji k větší čí menší sadbě.
  Tenhle Vekan z pacibulek je spíše na doplnění krajního řádku, protože se mi už nechtělo sázet více Benátčanu. Teď když zkouknu Benátčan a výsev pacibulek, tak se to jeví jako dobrá volba, ale čas ukáže.

  tak nevím

  16. 4. 2012 22:21 Zakladatel vlákna: Honzík Novák (ml.)
  V sekci česnek v otázkách jsem našel toto http://www.k-cesnek.cz/cesnek-v-otazkach.php#n48,
  ale k tomu jestli příliš hustě vzešlý porost protrhat nebo přepikýrovat jsem nenašel nic. Nejprve jsem si myslel, že je otázka příliš obecná, tak jsem dal fotku a nyní zjišťuji, že nenacházím ani odpověď, ale ani otázku s fotkou.

  Dotaz.

  13. 4. 2012 14:45 Zakladatel vlákna: Vladislav
  Dobrý den pane inženýre.Mám na Vás takový dotaz,jelikož patřím k těm, bohužel,letos postižených mrazem,zajímalo by mě,co si myslíte o tom, zakrýt napříště výsadbu česneku netkanou bílou textilií.Jednou,nebo třeba dvěma vrstvami.Děkuji za Váš názor,přeji pěkný den.
  13. 4. 2012 21:47 Jan Kozák
  Letošní vymrznutí česneku považuji za zcela výjmečné. Ale myslím si, že ani pět vrstev netkané textilie by nic nezměnilo.
  13. 4. 2012 23:30 Honzík Novák (ml.)
  Sníh má specifické izolační vlastnosti dané i skupenským teplem, které stabilizuje proti výkyvům teplot. Právě změny teplot jsou někdy horší než absolutní hodnoty mrazu. Vemte si například popáleniny od sluníčka tam kde se jinovatka odpařila místo pozvolného roztátí.
  14. 4. 2012 20:12 Jan Vaněk
  Pane Nováku, nejste jedním z těch samozvolených odborníků na česnek, před kterými varuje pan Kozák?
  14. 4. 2012 21:25 Honzík Novák (ml.)
  Vidíte, a výše uvedená odpověď je obecná a má blíže k fyzice než k česneku.
  15. 4. 2012 20:27 Roman Soukup
  Dobrý večer něco mi říká že p.Novák je Sendy dávám 95%.
  14. 4. 2012 21:28 Jan Kozák
  Mám podobný dojem jako Vy, pane Vaňku.

  Poškození česneku po zimě.

  18. 3. 2012 8:52 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Prosím pěstitele o zapojení do diskuse o poškození (i nepoškození) porostů česneku po letošní zimě. Význam mají údaje: odrůda, termín výsadby, lokalita, procento poškození nebo zničení. Čím více diskutujících bude, tím budeme schopni spolehlivěji určit okolnosti, které k poškození vedly. Děkuji.
  18. 3. 2012 10:10 Zdeněk Petrbok
  Dobrý den. Sázel jsem začátkem října 11 odrůdu "modrák nebo-li Rusák" a koncem října Vekan. Oblast Rakovnicko, Středočeský kraj. Holomrazy zde byly v průměru kolem -24 st. Na obrázku "Rusák", foceno 15.3.2012; Vekan o něco měnší, ale venku. Stav: porost nepoškozen, proplečkován napříč i podél, přihnojen ledkem vápenatým + síranem draselným, ošetřen proti houbomilce. Plocha 4 ary.
  22. 3. 2012 10:54 Josef Fafilek
  Jak už jsem tady jednou uvedl,rezavé vršky,stroužek je měký a vypadá nahnilý,co s tím ?
  22. 3. 2012 20:36 Jan Kozák
  Tak tento česnek zimu nepřežil, nebude z něho vůbec nic.

  konstruktivní diskuze

  15. 3. 2012 16:59 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
  Sendy je opravdu nutné provokovat? Vašich rad si vážím, obvykle mají hlavu a patu, vychází z vašich zkušeností a obvykle jsou v souladu s odbornou radou obou pánů Kozáků. Nicméně je to jejich web a oni určují pravidla. Sdělit nějaké občanské jméno vás snad nezabije ikdybyste byl zavylá česneková konkurence :-)) Na co vnášet rozbroje na tyto česneku zasvěcené stránky
  Zařazeno: Diskuse na webu

  oknem zpátky

  15. 3. 2012 13:01 Zakladatel vlákna: Vaše občanské jméno
  Dveřmi vyhodíte a vrátí se Vám oknem zpátky.
  Zařazeno: Diskuse na webu

  dotaz na Ing. Kozáka - houbomilka

  1. 3. 2012 8:34 Zakladatel vlákna: Jindra Rosa
  Dobrý den, jakožto začínající pěstitel česneku, který pravidelně sleduje tuto diskusi, jsem se rozhodl do ní poprvé přispět.
  Již přes týden intenzivně sháním přípravek Reldan 40 EC. Z několika zdrojů mám ověřené, že se již přestal vyrábět. Jako náhrada při ošetření proti houbomilce připadá v úvahu pouze Karate se Zeon technologií 5 CS. Jelikož úč. látkou je pyrethroid úvádí se max. jedno ošetření za vegetaci (antirezistentní strategie). Zajímalo by mne, jestli je reziduální účinnost tohoto přípravku taková, že postačí pouze jedno ošetření Karate narozdíl od dvou doporučovaných u Reldanu. Předem děkuji za odpověď!
  1. 3. 2012 8:43 hloupý Honza (Sendy)
  Formulaci Reldan 40 EC skončila registrace ale přípravek je k sehnání pod formulací Reldan 22. Pokud obchodníci pod novým označením neobjednali, tak jej nemají. Toho nového potřebujete dvakrát větší balení, protože má nižší koncentraci účinné látky v nosném roztoku. Pro drobné pěstitele to bude mít význam v lepším odměřování pro malá množství postřiků.

  S.
  1. 3. 2012 10:03 Jindra Rosa
  Oba dva Reldany mají stejnou formulaci a koncentrace účinné látky není přesně poloviční. Matete zahrádkáře, kteří Vás mají za odborníka. A navíc matete i zemědělce, kteří musí vést evidenci přípravků, jelikož Reldan 22, není do česneku registrován.
  Zvažte svoje odpovědi.
  1. 3. 2012 10:50 hloupý Honza (Sendy)
  Můžete mi to podrobně vysvětlit emailem na astra35@o2active.cz ? Asi by nebylo vhodné tady řešit nyance až do podrobnosti vzniku rezistence u Blýskáčka řepkového na sousedním poli.
  S.
  1. 3. 2012 11:09 Jindra Rosa
  To by tedy rozhodně nebylo, ale s Vaším přístupem byste se k tomu jistě dopracoval.
  Nejsem blázen, abych Vám dal e-mailovou adresu a nechal se zahltit spamy, jako tato diskuse.
  Pro vysvětlení si zajděte na SRS.
  1. 3. 2012 9:09 hloupý Honza (Sendy)
  Antirezistentní strategie se uplatňuje zejména u mšic, kdy na následnou generaci je potřeba použít insekticid s jinou účinnou látkou. Protože Houbomilka má jen jednu generaci ročně, pak je opakovaný postřik možno chápat jako dvoufázovou aplikaci. Tj. i u nové formulace Reldanu je uvedena antirezistentní strategie. Máte možnost doporučení dodržet doslovně a první postřik provést Reldanem (je účiný při nižších teplotách) a následný postřik provést s použitím Karate. Pokud by Vám věak nejmenší balení insekticidu stačilo na obě ošetření, je lepší pro životní prostředí spotřebovat to balení v jedné sezóně opakovanou aplikací stejného přípravku proti stejné generaci houbomilky.

  S.
  1. 3. 2012 9:43 Jindra Rosa
  Nežádal jsem Vás o rozvinutí toho, co jsem napsal.
  Ale pro Vás na vysvětlenou: Na ošetřevané ploše, ať už čehokoliv se nevyskytují pouze cílové organismy, proto má antirezistentní strategie svůj význam. Názor, který tu zastáváte, právě dává příležitost vzniku rezistentním populacím necílových škůdců, kteří se na této ploše vyskytují. Vaše doporučení pro životní prostředí to nejlepší rozhodně není.
  Můj dotaz byl zcela konkrétní a směřoval na Ing. Kozáka.
  Děkuji
  1. 3. 2012 9:59 hloupý Honza (Sendy)
  Počkáme si tedy na odpověď Ing. Kozáka z Poběžovic.
  1. 3. 2012 10:49 Pavlína Kopecká
  Také bych se na něco ráda zeptala - buď pana Kozáka nebo přímo Vás. Tyto stránky navštěvuji už řadu let, od doby, dky byly předělány, sem chodím i několikrát týdně. Je mi velice sympatická aktivita ing. Kozáka i jeho syna, neboť práce na česneku, kterou odvádějí daleko přesahuje aktivity ostatních podnikatelů, kteří si hledí jen svého výdělku. Je úžasné, že firma, která ani nepotřebuje reklamu, když je českého česneku nedostatek vytvoří tak dobré návody, které jsou vhodné i pro pokročilé, tak i pro naprosté laiky.
  Vůbec ale nechápu, proč tu na většinu dotazů odpovídá jakýsi bráška. Původně jsem myslela, že se jedná o bratra ing. Kozáka, že si snad činnost rozdělili a ing. Kozák se stará už jen o šlechtění a jeho bratr o rozmnožování. Až po čase jsem se dověděla, že ti dva nejsou příbuzní, že ten brácha je jen rádo by odborník, který chorobně trvá na své anonymitě a chodí si sem vyzdvihovat své ego tím, že tu jen píše informace, u kterých se nemohu zbavit pocitu, že je stejně vyčetl z těchto stránek. Myslím, že byl dobrý nápad, aby tu všichni vystupovali pod svým pravým jménem. Lidé sem chodí, aby dostali rady od odborníků nebo četli rady od podobných laiků, jakými sami jsou. Nestojí o to, aby se jim předkládaly nějaké nezaručené informace od anonymních uživatelů.
  1. 3. 2012 11:34 hloupý Honza (Sendy)
  Pavlínko omlouvám se, ale od okomentování mého jména za strany Kozáka mladšího slovy : "Byli bychom raději, kdybyste zde vystupoval pod svým skutečným jménem." nemám chuť obhajovat to, jestli se jmenuji tak nebo jinak.

  S.
  1. 3. 2012 12:07 Pavlína Kopecká
  Pane anonymní, kdybych stála o to, abyste mě osloval zdrobnělinou, tak bych se jí podepsala. Uspokojuje vás hodně, když všechny okolo schazujete? Proč pana J. Kozáka ml oslovujete příjmením, proč se do něj stále navážíte, věřím, že kdyby nemusel stále řešit problémy, které už rok způsobujete, mohly být tyto strány na daleko vyšší úrovni, protože všechny změny, které tu udělal, byly zlepšeními.
  1. 3. 2012 13:16 hloupý Honza (Sendy)
  Vážená paní Pavlíno Kopecká, omlouvám se za oslovení v předchozím příspěvku. Neshazuji nikoho, natož pana Jana Kozáka mladšího. Velmi si vážím jeho práce i toho, že mám zde možnost svobodně vyjádřit svůj názor. Pokud Vás to uspokojí, změním přezdívku blíže k tomu, co si o mé osobě myslíte.
  Protože toto není k česneku, zkuste zvážit užití emailu pro další komunikaci mezi námi na toto téma.
  S.
  1. 3. 2012 14:12 Jan Kozák ml.
  Dobrý den.
  Prosím všechny přítomné, aby nerozvíjeli témata, která se netýkají česneku.
  Dalším krokem, který onen „bráška Sendy“ (aktuálně „hloupý Honza (Sendy)“) před odesláním dalšího příspěvku udělá, bude to, že si v profilu nastaví své skutečné jméno. V opačném případě mu bude na tento web zakázán přístup.
  Přeji hezký zbytek dne.
  1. 3. 2012 20:37 Pavlína Kopecká
  Dobrý den i vám. Prozradíte nám, kdo je "bráška Sendy"? Určitě by to všechny přítomné zajímalo.
  1. 3. 2012 17:38 Zdeněk Petrbok
  Dobrý den. Já jsem objednával Reldan v pondělí zde: http://www.growmarket.cz/produkt/reldan-40ec-50ml Dnes mi z e-shopu volali, že bude do 14 dnů.
  1. 3. 2012 21:04 Dana Kolínová
  Pan Rosa z Terezína se neptal, jak sehnat Reldan ale na to, že v nových letácích je místo dvou ošetření za vegeteční období doporučeno jen jedno z důvodu antirezistentní strategie. Jestli tedy nebude riskovat snůšku vajíček houbomilky po skončení reziduální účinnosti přípravku.
  Druhá věc je, že vy žádný Reldan nedostanete, protože pokud jej obchodníci s marihuanou nemají skladem, pak platí to co psal vážený pan Rosa
  1. 3. 2012 21:18 Hana Kopecká
  Já teda občas ocením radu a odkaz KDE sehnat něco co je z důvodu rušení často nesehnatelné,takže mě odkaz na to kde případně koupit Reldan pomůže. Matně si vybavuji, že v již avizované prodejně Sezam ještě zásobu Reldanu mají, obvykle jsou schopni poradit i účinnou alternativu.
  5. 3. 2012 7:52 Jindra Rosa
  Máte naprostou pravdu.
  Jen aby nedošlo k omylu, nejsem z Terezína ani odtud nikoho neznám. Možná si mě s někým pletete. :)

  prosba

  28. 2. 2012 14:51 Zakladatel vlákna: hloupý Honza (Sendy)
  O systémový zásah do skriptu stránek, aby se při vložení příspěvku a stisku F5 nevložil příspěve podruhé.
  Dík.

  S.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  28. 2. 2012 18:33 Jan Kozák ml.
  Vyplňte prosím v souladu s pravidly této diskuse řádně své občanské jméno, potom můžeme pracovat na zlepšení Vašeho komfortu při používání tohoto systému.
  Přeji hezký zbytek dne.

  Pro jistého brášku

  12. 2. 2012 10:39 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Pokud odpovídám na dotaz dřív, než se zapojíte do diskuse i Vy, pak prosím, abyste svůj příspěvek umístil ne před můj, ale až za něj. Je pravdou, že já svůj příspěvek někdy zařadím mezi dva jiné, ale to v případě, že to považuji za vhodné z pohledu tazatele.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  14. 2. 2012 20:55 hloupý Honza (Sendy)
  Pokud se jedná o něco podstatného, napište mi na astra35@o2active.cz vysvětlení s citací o co konkrétně jde. Pokud je to nepostatné, tak to jednoduše smažte.
  Nemám aktivní tlačítka smazat a editovat, takže pokud se uťuknu, tak to tady prostě zůstane tek jak to je. Navíc není možné během psaní aktualizovat stránku a v jednom případě mám dojem, že mi mezi načtením diskuse a odesláním příspěvku uběhlo více než 180 minut (prostě jsem odběhl věnovat se dětem a odklepnul příspěvek až když už šly spát).

  Česnek

  7. 2. 2012 16:27 Zakladatel vlákna: Roman Soukup
  Dobrý podvečer p.Kozák.Sibiřská odrůda? existuje vůbec tento česnek?víte o něm něco děkuji za odpověď.
  7. 2. 2012 19:00 hloupý Honza (Sendy)
  Prostým nahlédnutím do oficiální datbáze
  http://nou.ukzuz.cz/ido/index.html
  zjistíte, že mezi registrovanými odrůdami není.
  A protože mezi registrovanými odrůdami není, nemůžete ji nakoupit jako certifikovanou sadbu ve smyslu zákona č. 219/2003 Sb. Pokud ji přesto od někoho získáte, pak jsou dvě možnosti. Jedna je že budete mít krajovou odrůdu, kterou daný pěstitel měl ještě před registrací odrůdy Vekan, nebo Vám bude nabízen Vekan několikrát protáčený jako konzumní česnek a tedy bez průkazného zdrřavotního stavu.
  Já osobně, pokud bych mi byla nabízena odrůda velmi blízká svými vlastnostmi certifikovanému česneku, dám přednost nákupu certifikované sadby.
  Když by to byla odrůda naprosto odlišná od mně dosud známých, tak si radši rok počkám, zkouknu porost u původního pěstitele a nakoupím vzorek až z jeho následující sklizně. I přes vizuální kontrolu stejně nezískám ten komfort, ža bych dostal sadbu zkontrolovanou na přítomnost virů a háďátka. Při objemu sadby v tunách se tyto testy do nákupní ceny promítnou minimálně, ale pokud bych dostal kilíčko "sadby" zadarmo, tak mne ty testy vyjdou na víc než je prodejní cenacertifikované sadby u Ing, Kozáka.
  Takže logicky = doporučuji koupit Vekan na sadbu. Nikdo Vám nezakáže koupit si daný Sibiřák jako konzumní, abyste měl na srovnání konzumních vlastností.

  S.
  9. 2. 2012 20:29 Roman Soukup
  Díky za vysilující výklad Sendy (jenom Vy jste neznámí)ptal jsem se p.Kozáka.Jenom pro upřesnění kolega v práci se zmínil o sibiřském česneku,chtěl jsem vědět víc o něm,nemějte obavy nemám pochybný česnek.
  9. 2. 2012 21:03 hloupý Honza (Sendy)
  Pan Ing Kozák Vám možná napíše něco jiného, až bude mít volnou chvíli. Třeba ví i o jiném česneku, který může mít v popisu charakteristické slůvko "sibiřský".

  Ad občanské jméno: to jsem tady měl od 15.12.11 08:45 do 18.12.11 19:39 a skutečnosti, proč jsem se vrátil k přezdívce nemíním komentovat.

  S.
  11. 2. 2012 15:46 Jan Kozák ml.
  Uvedená data nesouhlasí se zálohou diskuse.
  11. 2. 2012 20:52 Jan Kozák
  Česnek s označením "SIBIŘÁK" jsem viděl poprvé letos na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích. Tam to prodával jistý člověk z Moravan (u Brna). Měl tam takto označený Vekan a nějaký klon tzv. ruského paličáku, přičemž tvrdil, že se nejedná o dvě různé odrůdy. Později jsem toto označení viděl i u nějakých prodejců u silnice, kteří takto prodávali španělský česnek. Z toho se dá usuzovat, že česnek původem ze Sibiře asi u nás nikdo nepěstuje (ani nevím, pěstuje-li ho někdo na Sibiři), ale někdo přišel na nový trik pro svůj nekalý obchod.
  11. 2. 2012 21:38 Roman Soukup
  Děkuji za odpověď p. Kozák říkal jsem si pro sebe že neexistuje stoprocentní jistoto nebyla,kolega si tvrdil že ano.Škod že nebyla sázka.
  11. 2. 2012 22:08 hloupý Honza (Sendy)
  Ano u silnic byl občas francouzko-holandský "Ail du Nord" s klamavým přeložením názvu do češtiny.
  Ale odrůdová jména se prostě nemají překládat!
  Více na
  http://home.nordnet.fr/~slenfant/ail/index.shtml

  HOLOMRAZY

  1. 2. 2012 17:30 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Extrémy počasí nám mohou výrazně ovlivnit pěstitelský úspěch, někdy až do neúspěchu. Bohužel, chytří býváme až potom. Proto by bylo dobré napsat do této diskuse všechno, hlavně to negativní z letošní zkušenosti, co by mohlo nám všem do budoucna pomoci.
  2. 2. 2012 21:44 hloupý Honza (Sendy)
  Chtěl jsem sem dát údaje o průběhu počasí za poslední tři dny, ale než jsem stačil přepsat minima/maxima průměry a gradienty ... tak mne to odhlásilo. Politika Vašeho syna vůči mé registraci je taková, že nemohu napsat osnovu, tu uložit a pak v rámci změn dopisovat hodnoty. A chuť 40 minut něco znovu tvořit aby se to pak neuložilo oprvdu dnes nemám. Tak jen jedinou hodnotu => průměrná teplota 0,15 m pod povrchem záhonku byla dnes -9,3°C
  11. 2. 2012 16:06 Jan Kozák ml.
  Žádná část skriptu se nesnaží a ani nikdy nesnažila jakýmkoliv způsobem rozlišit Vás, Vaše elektronické zařízení či Váš prohlížeč od ostatních uživatelů a pak s Vámi nakládat jiným způsobem než s ostatními.
  Pokud má Váš prohlížeč potíže se zapamatováním toho, že jste přihlášen, mohlo by pomoci promazání souborů cookie prohlížeče.
  < Novější23456Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne