Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Chyby při pěstování Zpět na diskusi

  Sázení půlených stroužků

  6. 4. 2017 20:23 Zakladatel vlákna: Alois Juráň
  Zdravím tak nevím..asi vrátím vyuční list....Byl jsem se podívat u jedné panimámky na česnek..se jí na nem zkroutí list až celý česnek zmizí..tak sem vyrýpl jeden co měl nakročeno a zjistil sem že česnek je půlený !! obražel zespod z podpučí!no nevím Páni Kozáci  to sem ještě neviděl...Vy ano??. půleny je myšleno rozříznutý a poté sázený..
  6. 4. 2017 20:49 Jan Kozák
  Viděl jsem už ledacos, ale toto ještě ne. Pokud panímáma stroužky půlila, nezískala dvojnásobek sadby jako u brambor, protože ve stroužku je pouze jeden pupen. Pokud ho nepoškodila, může z toho česnek být, pokud ho poškodila, tak to dopadá, jak popisujete.

  žloutnutí česneku - viz. 18.8.

  22. 8. 2013 21:31 Zakladatel vlákna: Sarka P
  Dobrý den, také mě po letech pěstování česneku poprvé žloutnou palice od spodu a tudíž i stroužky jsou žluté. Ale jinak jsou tvrdé a zdravé. Ovšem nikdo je nechce, každý si vybere ty nežluté. Co s tím, mám více než 60 kg, můžu tyto žluté stroužky nyní vyloupat a za 2 měsíce zasázet? Děkuji Šárka P.
  22. 8. 2013 21:43 Jan Kozák
  Můžete. Žluté zabarvení způsobuje síra, která se v horkých dnech uvolňovala ze stroužků.

  Konzumní česnek<br>

  23. 10. 2012 20:17 Zakladatel vlákna: Olga
  Dobrý den,dnes jsem zasadila snad český česnek, který byl určen ke konzumaci. Na vašich stránkách jsem se ale teď dočetla, že konzumní česnek zásadně nedoporučujete jako sadbu. Mohu se, prosím, zeptat proč se to nemá a jaký je rozdíl mezi česnekem sadbovým a konzumním? Druhou část česneku jsem koupila v obchodě jako český, ale po ochutnání byl cítit zatuchlinou, přesto jsem ho také zasázela. Máčela jsem dle návodu na sulce 10 hodin, bude to špatně?Také jsem se zde dočetla, že jsem měla sázet až v listopadu, asi jsem udělala vše špatně.Co teď můžu čekat?Děkuji velmi za odpověď. Olga
  23. 10. 2012 21:16 Jan Kozák
  Česneková sadba je produkována v režimu zákona o oběhu osiva a sadby, porosty jsou odborně vedeny a kontrolovány. To, že česnek byl cítit zatuchlinou, může i nemusí být chybou. Není ani tak nutné dodržet nějaký termín výsadby, důležitější je, aby bylo už chladno (teplota půdy by měla trvale klesnout pod devět stupňů Celsia).

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne